Etykiety

niedziela, 17 września 2017

Mały apel - duża sprawa

Moi Drodzy Znajomi,
jeśli macie sprawne zabawki po dzieciach to ich nie wyrzucajcie do śmieci. Są takie miejsca, w których każda ilość zabawek się przyda. Przedszkola i ośrodki dziennego pobytu dla dzieci niepełnosprawnych to miejsca, w których zużywa się naprawdę wiele zabawek. A każda sprawna zabawka przyniesie dzieciom radość, wywoła uśmiech na twarzy. Jeśli nie chce Wam się zanosić to wieszajcie je na kontenerach z plastikami, ale nie wrzucajcie do zbiorowych śmieci, bo wtedy już nikomu taka zabawka nie posłuży, a po te pozostawione sięgną osoby, którym naprawdę się przydadzą. Nie zaśmiecajmy niepotrzebnie ziemi, dbajmy o innych, pomagajmy dzieciom chociaż w ten sposób.
Nie wyrzucajcie odzieży do śmieci. W miastach jest tak wiele kontenerów na odzież. Z ich sprzedaży fundacje mogą pomóc potrzebującym.
Niepotrzebny makaron i kasze, plastikowe miski i miseczki, garnki, koce chętnie przyjmują schroniska dla zwierząt. Idzie zima i w takich miejscach wszystko jest potrzebne. Ruszty z piekarników przydają się do klatek z królikami, piłki wszelkiej wielkości chętnie wykorzystują psy. Nawet taka przebita czy ze schodzącym powietrzem to świetna zabawka dla psiaka.
W domach samotnych matek często brakuje podstawowych rzeczy. Kupiliście kosmetyki, na które jesteście uczuleni? A może ktoś nie jest? Może ktoś jeszcze je wykorzysta?
Nie wszystko, co wyrzucacie do śmieci musi w nich wylądować. Czasami są to przedmioty, które inni jeszcze wykorzystają.
Pomagajmy i dbajmy o naszą planetę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza