Etykiety

wtorek, 19 września 2017

"Msza Święta. Książeczka z naklejkami" il. Eléonore Della-MalvaMsza Święta. Książeczka z naklejkami, il. Eléonore Della-Malva, tł. Sylwia Filipowicz, Poznań „Święty Wojciech” 2017
Wprowadzanie dziecka w świat religijnych powinności, obrządków oraz wiary jest zadaniem trudnym i wymagającym systematyczności, pokazywania pozytywnych wzorców. Jedną z możliwości jest uczestniczenie z pociechami w niedzielnej liturgii.
Msza Święta w chrześcijaństwie jest jednym z ważniejszych momentów spotkania wspólnoty i przeżywania spotkania z Bogiem. Rytualność wydarzenia i związana z tym powtarzalność często jest dla dzieci nudna i niezrozumiała. Wprowadzenie w świat tajników religii wymaga wsparcia materiałami edukacyjnymi oraz rozmowami z dzieckiem.
Interesującą propozycją dla dzieci z rodzin katolickich jest „Msza Święta. Książeczka z naklejkami” zapewniająca zabawę, rozwijanie wielu umiejętności oraz w prosty sposób tłumacząca to, co dla dorosłych odbiorców jest oczywiste, ale trudne do wytłumaczenia ich pociechom. Z niewielkiej publikacji młodzi czytelnicy dowiedzą się czym jest Msza Święta, dlaczego chodzenie na nią jest ważne dla osób wierzących, co niezwykłego wówczas się dzieje.
Niedługa książeczka z niewielką ilością tekstu oraz interesującymi ilustracjami przyciągnie uwagę młodych czytelników. Poza wartościowymi i dostosowanymi do odbiorców treściami merytorycznymi „Msza Święta. Książeczka z naklejkami” zapewni sporo zabawy. Zawarte w środku lektury naklejki sprawią, że poza rozwijaniem koncentracji nasze pociechy mają okazję ćwiczyć motorykę małą, chwyt pęsetowy oraz twórcze podejście do proponowanych zadań, a także spostrzegawczość.
Pięknie ilustrowane śliskie strony oprawiono w tekturową okładkę, dzięki czemu książka jest lekka i trwała. Eléonore Della-Malva umiejętnie przenosi dzieci w świat obrządków religijnych.
„Msza Święta. Książeczka z naklejkami” to dobra lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza