środa, 15 października 2014

Sophie i Ramiro Shrestha "W poszukiwaniu Grzmiącego Smoka"

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1211/w-poszukiwaniu-grzmi%C4%85cego-smoka

Sophie i Ramiro Shrestha, W poszukiwaniu Grzmiącego Smoka, il. Shrestha, tł. Julita Skotarska, Kraków „wydawnictwo m” 2014
Dzieciństwo rządzi się jednym ogólnym prawem: wszystko jest zdecydowanie większe. Przez to porcja lodów wydaje się gigantyczna, kostka czekolady rozpuszcza się dłużej niż u dorosłego, ale jednocześnie ciemność jest bardziej nieprzenikniona, a burze zbyt głośne i groźne. Oswojenie strachu może zająć wiele lat lub jeden wieczór z książką, która pokaże dziecku świat z innej perspektywy: tej magicznie tajemniczej i pełnej szczęśliwej zabawy.
Dwoje maluchów bardzo bało się burzy, którą mieli okazję zobaczyć w Bhutanie podczas wizyty u dziadka, który opowiada im historię o Grzmiących Smokach bawiących się podczas burzy. Historia opowiedziana przez staruszka wzbudza ciekawość bohaterów, przez co wyruszają w świat szukać niezwykłych stworzeń. Trafiają do pobliskiego klasztoru na wysokiej górze, skąd wędrują do Gniazda Latającej Tygrysicy, która na swoim grzbiecie zawiezie ich do pięknych Grzmiących Smoków bawiących się ze sobą. Po tej nocnej przygodzie Tashi i Amber na burzę patrzą jak na piękne zjawisko.
Książka poza oswajaniem strasznej burzy przybliża małego czytelnika do kultury Wschodu, do Kraju Grzmiącego Smoka, czyli Buhatanu. Klimat tego miejsca został oddany nie tylko w opowieści, ale i pięknych i nietypowych dla nas ilustracjach. „W poszukiwaniu Grzmiącego Smoka” jest doskonałą lekturą dla dzieci od trzech do siedmiu lat.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz