wtorek, 21 października 2014

Renata Piątkowska "Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie"http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1013
Renata Piątkowska, Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie, il. Katarzyna Bukiert, Warszawa „bis” 2014
Pies – najbardziej kochane i najbardziej znienawidzone zwierzę w Polsce. Kochają je wszyscy ci, którzy potrafią dobrze wychować psa, a nienawidzą emocjonalni inwalidzi, którzy mając psa tresują go przy pomocy głodzenia i bicia. Jeszcze jest grupka ludzi, która nie pała do tego zwierzęcia sympatią przez liczne dowody jego życia walające się po naszych ulicach. Ale co pies winien temu, że ma nierozgarniętego właściciela? Pies to przecież mądre zwierzę i jeśliby się go nauczyło sprzątać to robiłby to lepiej od człowieka. Pies jest przyjacielski, ale bywa też niebezpieczny (co pokazują statystyki pogryzień dzieci). O psie można by napisać książkę i jeszcze wiele byłoby niepowiedziane, niedopowiedziane i ze złej perspektywy, dlatego takie książki dla dorosłych mijają się z celem. Zawsze znajdzie się niezadowolony, ale… dla dzieci warto je pisać. 
Pies to często przyjaciel naszych maluchów. Jest cierpliwy, wesoły i zapewnia kontakt z żywą istotą. Nie zastąpi on człowieka, ale może mu pomóc. O takich psach jest książka „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie” o dziesięciu wspaniałych przedstawicielach swojej rasy. Opowieści są bardzo prawdopodobne, pełne ciepła, pozytywnego nastawienia dla ludzi i psów. Człowiek w tych opowieściach nie może żyć bez nich, a one bez swoich panów. Każdy jest inny, ale łączy ich jedno: potrzeba miłości. Ta więź sprawia, że każdą istotę trzeba szanować, jeśli tego nie potrafimy to sami szacunku nie otrzymamy.
Książka jest swoistym wybiegiem psich charakterów: od górskich ratowników po miejskie pieski okazujące swoje przywiązanie na swój niepowtarzalny sposób. Wszystkie stały się bohaterami, ponieważ miały mądrych właścicieli.
Opowieści o psach bardzo przypadły nam do gustu. Nie są długie, maja ilustracje, a do tego duża czcionka zachęci młodych czytelników do samodzielnego czytania. Piękne ilustracje i twarda oprawa sprawiają, że książka staje się również doznaniem estetycznym.
„Najwierniejszych przyjaciół” Renaty Piątkowskiej polecam wszystkim dzieciom od pięciu lat, a szczególnie tym, które kochają psy.
http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1013

http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1013

http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz