poniedziałek, 20 października 2014

Elżbieta Lomnic "Leśny przyjaciel"

http://zaczytani.pl/ksiazka/lesny_przyjaciel,druk
Elżbieta Lomnic, Leśny przyjaciel, Gdynia „novae res” 2014
Prawie każde dziecko lubi wiewiórki, ale wiewiórki nie lubią wszystkich dzieci. Zdarzają się jednak wyjątki. Jest nim mały chłopiec, który siedzi spokojnie podczas wizyt nowej przyjaciółki, z którą nawiązuje nić porozumienia i nadaje jej imię „Baśka”. Każdego dnia rude zwierzątko podchodzi, bliżej i bliżej, by spokojnie chrupać to, co dostanie. Chłopiec dzieli się z nią swoimi smakołykami, a do tego jest bardzo cierpliwy. Po wielu dniach udaje mu się oswoić wiewiórkę. Wszystko przez jego odmienne zachowanie. Dlaczego jest takie? Przekonajcie się sami.
Książka jest bardzo krótka, a cała historia została napisana prozą, której wierszowy układ może nieco zmylić. Zaprezentowana historia może rozwinąć wrażliwość dziecka i wyjaśnić to, co rodzicom czasami trudno wytłumaczyć maluchom.
Twarda okładka, duża czcionka, ładne obrazki zachęcą dzieci do stawiania pierwszych kroków w przygodzie z książkami. „Leśny przyjaciel” jest adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nieliczne obrazki sprawiają, że zdecydowanie bardziej przypadnie ona do gustu starszym maluchom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz