środa, 14 września 2016

Anna Porowska "Pszczółka Maja. Wielka księga łamigłówek"

Anna Porowska, Pszczółka Maja. Wielka księga łamigłówek, Warszawa „Egmont” 2016
Pszczółka Maja to jedna z ulubionych bohaterek dzieci. Optymistyczny, radosny serial animowany dla najmłodszych od kilku pokoleń przyciąga uwagę młodych widzów. Tę moc pozytywnego oddziaływania na dzieci wykorzystują producenci zabawek (ostatnio jesteśmy zachwycone klockami z Pszczółką Mają) oraz książek (tu wybór jest bardzo szeroki). Do naszych rąk ostatnio trafiły malowanki wodne, książeczki do pisania pisakami suchościeralnymi oraz „Wielka księga łamigłówek”, w której znajdziemy wiele interesujących zadań dla dzieci chodzących do zerówki i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Do rozwiązania każdego zadania zachęca dzieci jeden z bohaterów serialu animowanego.
Całość jest dość obszerna i nazwa „Wielka księga rebusów” jest tu jak najbardziej na miejscu. Dzieci znajdą w niej zabawy słowne, labirynty, proste działania matematyczne, kolorowanki, ćwiczenia w szukaniu różnic oraz podobieństw, umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dzięki bogatej propozycji dzięki zbiorowi zadań mali odkrywcy będą mogli ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie, umiejętności matematyczne, językowe oraz plastyczne. Do tego podstawowa wiedza z przyrody zmieszana z zadaniami matematycznymi oraz ćwiczeniem umiejętności pisania pozwalają na dostrzeganie łączności między wszystkimi naukami. Konieczność wyciszenia się oraz skupienia uwagi pozwoli naszym pociechom na trenowanie koncentracji, a tym samym lepsze przygotowanie do zadań w szkole.
Wielkim plusem tego zbioru zadań jest przygoda z bohaterami serialu „Pszczółka Maja”. Dzięki temu skomplikowane zadania wydają się bardziej przyjazne i są postrzegane jako kolejne wyzwanie, których na stu siedemdziesięciu stronach jest bardzo wiele.
Ze względu na różnorodność zadań, różne poziomy trudności może po nie sięgnąć już przedszkolak (3-6). Moja córka bez problemu radzi sobie ze wskazywaniem różnic, szukaniem podobieństw, cieni, liczeniem przedmiotów, labiryntami. Zafascynowała się też zegarami, figurami geometrycznymi, eksperymentami wzrokowymi. Po zadanie trudniejsze sięgniemy, kiedy już nauczymy się wielu rzeczy.
Polecam całą serię "Wielka księga łamigłówek". W każdej książce dzieci znajdą interesujące zadania z ulubionymi bohaterami. Nam do gustu przypadłą "Pszczółka Maja" oraz (uwielbiana przez córkę) "Masza i Niedźwiedź".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz