Etykiety

środa, 19 marca 2014

kto z kim przestaje

Ludzi, którzy mają olbrzymią szansą na odniesienie sukcesu bardzo łatwo poznać. Posiadają bardzo ważne cechy. Uważają, ze każdy człowiek jest wartościowy, posiada wiele przydatnych umiejętności i mnóstwo inspirujących pomysłów, dlatego czuje konieczność szukania w innych dobra i zacierania cech negatywnych. Ponadto jego codzienne życie przepełnione jest pozytywnymi emocjami do otoczenia i ludzi, dzięki czemu łatwo nawiązuje kontakty, które potrafi podtrzymać, jeśli nie są to znajomości destrukcyjne (np. z osobami widzącymi wszelkie negatywy w innych). Ludzie sukcesu należą do wielkich marzycieli, którzy wierzą w wielkie dobro i postęp oraz sens swoich i cudzych wysiłków. Potrafią docenić pracę innych, przyznać się do błędów i weryfikować swoje plany po nabyciu kolejnych porcji wiedzy czy doświadczenia. Jednostki, które mają szansę na sukces ciągle ulepszają swoje pomysły, szukając inspiracji w innych i sobie. Nie stronią również od wspierania pomysłów innych, bo dla nich nie ważny jest ich własny sukces, ale rozwój kultury i cywilizacji.
Ja bardzo cenię sobie takie osoby i zawsze uczestniczę – mniej lub bardziej aktywnie –w dyskusjach takich ludzi. Negatywnych, szukających samych wad w innych, walczących z całym światem, obgadujących każdego, cieszących się z porażek sąsiadów/koleżanek/krewnych, oceniających innych jako jednostki chore psychicznie, nierozwinięte intelektualnie itd. (lista jest długa przez różnorodne prądy negatywnego fermentu społecznego) unikam. W życiu codziennym po prostu nie rozmawiam (szkoda czasu na negatywne myślenie), a w Internecie takie osoby nie interesują mnie, jako „znajomi”, ponieważ takie relacje nie niosą nic budującego, a postęp wymaga budowania.
Aby zbudować dom potrzebna jest współpraca różnorodnych specjalistów, aby tworzyć kulturę i cywilizację potrzebni są ludzie, którzy chcą działać, a nie jedynie krytykować i siedzieć bezczynie aż inni coś zrobią. Dziękuję wszystkim, którzy przez wzajemnie pomaganie chcą zmienić nasz kraj, naszą planetę. Oby było Was więcej, ponieważ współczesne technologie mają noc przenoszenia i mnożenia emocji oraz pomysłów. Ludzie nie potrzebują walki, ale miłości. Nieście pozytywne emocje i unikajcie negatywnych, ponieważ to jest zaraźliwe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza