Etykiety

piątek, 21 marca 2014

T. Lewkowicz – Mosiej "Egzotyczne rośliny lecznicze w domu i w ogrodzie"

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1023/egzotyczne-ro%C5%9Bliny-lecznicze
Teresa Lewkowicz – Mosiej, Egzotyczne rośliny lecznicze w domu i w ogrodzie. Uprawa i zastosowanie, Kraków „Wydawnictwo M” 2013
Poradnik odkrywa przed nami tajemnice uprawy wielu znanych i wykorzystywanych nam roślin. Oprócz tych popularnych jak cytryna, którą można uprawiać w warunkach domowych, opisano również wiele, które są w naszych domach traktowane, jako rośliny ozdobne, a mogą jednocześnie pełnić funkcje ziół i przypraw (np. różeniec górski czy bergenia grubolistna lub papryka gałęzista). Poradnik pozwoli nam nie tylko poznać pochodzenie roślin, ich właściwości lecznicze, ale w jaki sposób właściwie uprawiać je w naszym klimacie. Przed opisem każdej rośliny znajdziemy kolorowe zdjęcie, które umożliwi ich identyfikację.
Autorka wybrała rośliny, które dość łatwo uprawiać w Polsce, przez co książka powinna przydać się szczególnie tym osobom, które lubią otaczać się zielenią w doniczkach. Spełnią one funkcję nie tylko estetyczną, ale również leczniczą oraz pozwolą na posiadanie zawsze świeżych ziół w zasięgu ręki.
Podobnie, jak książka o warzywach egzotycznych jest do poradnik o małych rozmiarach. Informacje są rzeczowe. Od poprzedniej książki różni się tym, że nie posiada przepisów na wykorzystanie roślin w kuchni, ale te na pewno bez problemu znajdziemy w Internecie.
http://www.mwydawnictwo.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza