Etykiety

czwartek, 20 marca 2014

Marcin Sobecki"Rue D’assas 13"

http://zaczytani.pl/ksiazka/rue_dassas_13,druk
Marcin Sobecki, Rue D’assas 13, Gdynia „novae res” 2014
Książki o wywiadach mają dużo plusów: często dowiadujemy się o – mniej lub bardziej prawdopodobnych – stosunkach międzynarodowych, rozgrywkach politycznych na wysokim szczeblu, metodach, jakimi mogą posługiwać się agenci. Do tego miłym dodatkiem jest szybka i wciągająca akcja mająca na celu szybkie rozwiązanie zagadek i problemów.
Ważnymi postaciami są w tej książce jest Mark Dawidowky i James Caltrop. Oni dzięki swej zaradności i niezwykłości zyskują sympatie czytelników. Pierwszy jest z pochodzenia Polakiem i przyjęcie go do Mossadu budziło wiele wątpliwości. Przełożonych przekonały jego żydowskie korzenie i pomysłowość w planowaniu akcji, które oczywiście muszą się powieźć. Młody agent do byłej ojczyzny nie żywi urazy. Rodzice uczyli go języka polskiego oraz tłumaczyli, że to nie Polacy są antysemitami, a ustrój, który im narzucono. Izrael jest młodym państwem i stał się nową ojczyzną dla jego rodziców uciekających z Polski z małym chłopcem. Natomiast James Caltrop to majętny pisarz powieści sensacyjnych, które mają bardzo duże powodzenie, przez co jest najbogatszym człowiekiem pióra na świecie. Jego sukces ma źródło w tematyce, o której pisze. Dawidowski odkrywa, że pisarz na kartach swych książek opowiedział prawdziwe historie z akcji wywiadów. Jak zdobył ową wiedzą. Czy będzie chciał współpracować z Mossadem? Skąd Caltrop czerpał inspiracje do swych powieści? W jaki sposób praca Dawidowskiego i Caltropa uratuje świat od prawdopodobnej zagłady?
Książka niezwykle wciągająca i do tego napisana bardzo prostym językiem, dzięki czemu nie wymaga większego skupienia. Można śmiało z nią podróżować bez szkody dla książki, a z pożytkiem dla nas, ponieważ czytanie zawsze rozwija.
http://novaeres.pl/katalog/tytuly

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza