Etykiety

niedziela, 2 marca 2014

zmiana spojrzenia

Pierwszym krokiem do sukcesu jest świadomość. Bez odkrycia, że marudzeniem nic nie osiągniemy i że tylko wykorzystaniem naszych umiejętności możemy pomóc sobie i innym w polepszeniu warunków (psychicznych i fizycznych) życia. Nigdy nie zmienimy swojego życia zazdroszcząc i obgadując innych, nigdy nie uda nam się nawet poczuć szczęścia czy spokoju, jeśli będziemy użalać się nad sobą i patrzeć na pomysły innych przez pryzmat obgadywania czy zawiści. Czyli:
CZŁOWIEK ŚWIADOMY JEST GOTOWY DO DZIAŁAŃ WYKORZYSTUJĄCYCH POTENCJAŁ INNYCH.
Zmiana zawsze musi zaczynać się od zdobywania wiedzy. Siedząc godzinami na najpopularniejszych pudelkowo-onetowo-gazetowych portalach nie osiągniemy niczego, a zyskamy jedynie rozdrażnienie i frustrację. Podobnie będzie w przypadku oglądania masowych programów w telewizji, której zadaniem jest programowanie widzów. Człowiek sukcesu musi myśleć samodzielnie. Jedynym zaprogramowaniem musi być zadawanie pytań, szukanie innych rozwiązań.
W dążeniu do sukcesu musimy pokochać innych ludzi. W każdej czynności musimy kierować się ludzkimi pragnieniami (oczywiście w granicach naszej możliwości i intymności). Człowiek jest zwierzęciem społecznym i swoje osiągnięcia może dokonać tylko w granicach społeczeństwa i przy pracy nad polepszaniem bytu jej członków (o czym zapominają czasami politycy). Najważniejsze działania trzeba sprowadzić do zdania:
DAJ CZŁOWIEKOWI TO, CO CHCE LUB POMÓŻ MU TO ZDOBYĆ.
Większość ludzi jednak siedząc w swoich małych światkach pełnych intryg i złości na otoczenie nie wie, czego chce. Jednego dnia wydaje się im, że będzie dobrze jak będzie „to”, a innego jak „tamto”. Osiągnięcie tych celów unieszczęśliwia ich i prowadzi do marudzenia. Trzeba im uświadomić pragnienia oraz pomyśleć, czego mogą chcieć w przyszłości. Wszelkie poradniki przekonują, że ważna jest rozmowa o pragnieniach innych osób. W takiej rozmowie ważne jest, aby nie dać się ściągnąć na tereny marudzenia, ponieważ to odbierze Tobie energię, a innym pogorszy nastrój. Nigdy nie dawaj się wciągać w rozmowy nad tym jak bardzo źli są inni ludzie i unikaj osób, które nie potrafią niczego dobrego powiedzieć o bliskich. Taka osoba raczej nie będzie nigdy pomagała, a wszelkie próby pracy dla innych oceni, jako stratę czasu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza