sobota, 1 września 2018

Kampania społeczna dotycząca prewencji samobójstw

Każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie 15 osób. W zeszłym roku zmarło w ten sposób 5276 Polaków – to więcej, niż w wyniku wypadków drogowych. Jednak o przeciwdziałaniu tym tragediom – o zrozumieniu ich przyczyn i poszukiwaniu rozwiązań – mówi się niewspółmiernie rzadziej, niż o bezpieczeństwie na drogach. Przepisy bezpiecznego ruchu zna niemal każdy, ale jak rozpoznać i uratować samobójcę nie słyszał prawie nikt. 

W związku z tym dnia 10 września, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Dzień Wykładów Otwartych "Życie warte jest rozmowy". Wydarzenie to, organizowane przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Samorządem Doktorantów Wydziału „Artes Liberales” UW, ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności podstawowej wiedzy na temat zapobiegania samobójstwom w Polsce. Dzięki formie wykładów otwartych będzie stanowiło ono platformę dla wymiany wiedzy jak i również rozmowy na temat problemu samobójstwa w codziennym życiu.

Myśli samobójcze mogą dotyczyć osób w każdej grupie wiekowej. Aby skutecznie nauczyć się zapobiegać temu zjawisku, trzeba dowiedzieć się jak je rozpoznawać i w jaki sposób rozmawiać z ludźmi w kryzysie. Po każdym wykładzie przewidzieliśmy czas dla publiczności - tak aby każdy mógł się wypowiedzieć i zadać nurtujące go pytania.

Dokładne informacje odnośnie wydarzenia znajdziecie na:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz