Etykiety

wtorek, 8 marca 2022

Opowiem Wam bajkę o dobrobycie

 #OpowiemWambajkę #Poprzewracało #noclegi #Ukraińcy #wojna #Ukraina #dobrobyt #interes

-Pani, w dupach się teraz Ukraińcom poprzewraca – wita mnie Wasz ulubiony „Miłośnik PiS-u”, na co ja unoszę w zdziwieniu brwi. – Za mieszkania im będą płacić. A wszystko przez Tuska.
-Przepraszam, ale nie nadążam.
-Nie słyszała pani? Premier ogłosił, że za udostępnienie mieszkań Ukraińcom będą płacić 40 zł dziennie za osobę. Wszystko przez tych lewaków, co to się rozczulają i naciskają na rząd, żeby dawał mieszkania. Teraz taki pójdzie do urzędu i dostanie pieniądze na mieszkanie.
-Ale przecież to PiS wymyślił. Do tego te pieniądze trafią do Polaków, a nie Ukraińców. I wcale nie jest tak pięknie jak panu się wydaje.
-Jak to nie pięknie. Ja bym chciał, żeby mi ktoś za darmo dał mieszkanie.
-Chciałby pan wojnę? Ja nie. A po drugie to nie dla każdego Ukraińca to 40 zł. Nawet nie dla każdego uchodźcy. Musi być spełniony ważny warunek: przyjęcie za pośrednictwem samorządu. A tu będzie problem, bo niektórym nie chce się starać o status uchodźcy, do tego już mają noclegi, więc już nie szukają…
-Pani zawsze się coś nie podoba jak rząd daje.
-Nie rząd tylko my wszyscy, a ja swoje pieniądze lubię mądrze kontrolować, a to mi pachnie jakimś przekrętem pod pretekstem udostępnianiem noclegu uchodźcom za pośrednictwem samorządów. Założę się, że mnie by takich pieniędzy nie przyznano. Nawet, gdyby nocował ktoś komu chciałoby się zgłosić jako uchodźca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz