Etykiety

poniedziałek, 10 lutego 2014

wokół nas - bookhause


Największym problemem podczas kupowania książek dla najmłodszych (niemowlaków) jest ich trwałość (odporność na zjadanie, ślinienie oraz szarpanie, odpowiednia kolorystyka, interesujące bodźce zewnętrzne (tekstura stron), ciekawe ilustracje oraz długość tekstu. Ideałem dla mnie są książeczki z grubą oprawą i twardymi, dobrze klejonymi stronami (chociaż na początku przygody czytelniczej mojej córki były to kryteria mało znaczące).


Ponad dwa lata temu nabyłam książki z wydawnictwa Bookhause z serii wokół nas: Zwierzęta, Rośliny, Na wsi oraz W lesie. Wszystkie są oprawione grubą, ale miękką okładką, która okazała się wyjątkowo odporna na ząbkowanie (zostały tylko lekkie wgniecenia po gryzieniu) i ślinienie (strony się nie rozkleiły. Zaokrąglone boki są bardzo bezpieczne, a grube strony doskonale nadają się do przewracania dla niewprawnych rączek. Wyraźne i interesujące obrazki z roślinami, zwierzętami i dziećmi pozwolą kilkumiesięcznym dzieciom poznać pierwsze słowa. Krótka i prosta, ale ciekawa fabuła zaspokoi ciekawość kilkulatków, ale też może być doskonałym wstępem do czytelniczego świata dla dzieci kilkumiesięcznych. Polecane zadania na początku każdej książki pozwolą ćwiczyć umiejętności spostrzegania u przedszkolaków.
Książka z tej serii są skierowane dla najmłodszych miłośników przyrody. Dziecko dowie się jakie rośliny można znaleźć w górach, jakie ślady zostawia na śniegu wilk i skąd się bierze mąka. Kolorowe i zabawne ilustracje pokażą mu wiele ciekawych miejsc, zwierząt i roślin. Wszystko to, co można spotkać wędrując po Polsce. Książeczkę uatrakcyjnia ukryty na ilustracjach kotek/ myszka/ wiewiórka/ pies, które dziecko spróbuje odnaleźć.
Książki są na tyle solidne, że nawet zapędy artystyczne małych dzieci im nie szkodzą. Wystarczy przetrzeć chusteczkami nawilżanymi (takimi, którymi wyciera się pupę dziecka). Odporne są też na resztki jedzenia, zalewanie soczkami czy herbatkami (w granicach rozsądku; wszystko zmywamy chusteczkami)

Książki te można często nabyć w tesco w bardzo przystępnych cenach (zdecydowanie dużo poniżej ceny z okładki czyli 14 zł).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza