Etykiety

piątek, 11 grudnia 2020

Aleksandra Sztorc "Bardziej kochać siebie"


Podobno złamane serce lub zraniona dusza sprawiają taki sam ból, jak poobijane ciało. Podobno czas leczy rany. Podobno kiedyś przychodzi moment, kiedy można przestać już patrzeć w przeszłość i zacząć bardziej kochać siebie. Można siedzieć i czekać na ten moment – albo zdecydować o tym samemu. 
Zuzanna nie miała szczęśliwego dzieciństwa. W dorosłość wkroczyła z ogromnym bagażem traum, bez umiejętności budowania relacji z innymi, nienawidząc siebie. Nieustannie zmaga się z demonami przeszłości, walczy z depresją oraz ranami na ciele i duszy, które na przemian maskuje i otwiera na nowo. Gdy w końcu traci resztki kontroli nad swoim życiem, ostatnią deską ratunku okazuje się być terapeutka, która może pomóc dziewczynie dojść ze sobą do ładu – albo jeszcze bardziej namieszać w jej głowie. 

Bardziej kochać siebie to poruszająca historia straconego dzieciństwa, odzyskanej dorosłości i stopniowo budowanej akceptacji. Napisana mocnym, barwnym językiem, przenosi do brutalnego świata wieloletnich krzywd, emocjonalnego chaosu i trudnej walki o miłość dla samej siebie, w której jedna decyzja może pogrzebać lub przywrócić szanse na szczęście. 

Ukryty kawałek piekła w głowie to pogorzelisko nieistniejących wydarzeń. Przecież nic się nie stało, a pali wszystko, serce, płuca, żołądek, jelita, paraliżuje… 

Złamana dusza, poranione ciało i emocjonalne pogorzelisko – oto Zuzanna. Dorosłe Dziecko Alkoholików, zmagające się z wieloletnią depresją, wielokrotnie krzywdzone i odrzucane, także przez samą siebie. Mówi o swoim życiu tak, jakby powoli otwierała zapomnianą, rodową szafę, skrywającą wiele przerażających tajemnic – a ona jest największą z nich. 
Główna bohaterka snuje swoją opowieść, pełną wstrząsających obrazów i traum z przemocowego domu, tragicznych wypadków, które naznaczyły jej dorastanie i porażek, jakie kładą się cieniem na dorosłym życiu. Stopniowo odkrywa siebie, wypowiada na głos sekrety, opisuje emocje – a wszystko po to, by przewartościować swoje życie i na gruzach wspomnień zbudować relację z samą sobą. Kto jej w tym pomoże, a kto stanie się jedynie przeszkodą na drodze do nowej siebie? Jak daleko będzie musiała się posunąć, jak głęboko wejść w bagno swojej przeszłości, by zostawić demony tam, gdzie ich miejsce i zacząć bardziej kochać siebie? 
Premiera 21 stycznia 2021 roku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza