Etykiety

poniedziałek, 14 grudnia 2020

"Gra na emocjach"


Gry to jeden z takich sposobów pozwalających na rozwijanie inteligencji, a z drugiej na budowanie więzi. Do tego często dochodzi planowanie strategii. Mogą też mieć znaczenie terapeutyczne. I do takich gier właśnie zaliczam „grę na emocjach”. Instrukcje znajdziecie w pudełku i na stronie wydawcy, więc nie będę opowiadała, w jaki sposób w nią grać, ale podzielę się z Wami tym, w jaki sposób można ją wykorzystać. Jedną z opcji może być umiejętność interpretacji czyiś emocji. Drugi wariant pozwala ona na dowiedzenie się, w jaki sposób osoba, z którą pracujemy postrzega świat emocji, jakich emocji doświadczyła. Taka wiedza pozwala rodzicowi lub terapeucie na pomoc. A jeśli gramy towarzysko to możemy lepiej poznać przyjaciół i kolegów.

W małym niepozornym pudełku znajduje się:
-4 karty bez symboli, to idealna możliwość stworzenia własnych kart symboli,
-110 kart symboli,
-instrukcja,
-5 kart z przykładowymi pytaniami, to tak na rozgrzewkę,
-w opakowaniu znajduje się również magiczna karta megamocy, a także kartkę umożliwiającą spersonalizowanie pudełka z grą.

Jak w to się gra?
Rozdajemy po pięć kart z symbolami każdemu z graczy. Grę zaczynamy od najstarszej osoby, która zadaje pytanie. Można posiłkować się tymi zawartymi na kartach pomocniczych, a później puścić wodze fantazji. Każdy z graczy wybiera ze swoich kart taką, która jego zdaniem najlepiej pasuje do zadanego pytania. Kładziemy je na środek symbolem do dołu. Zadający pytania miesza karty i odsłania wybierając tę, która jego zdaniem najlepiej pasuje do zadanego pytania. Osoba, do której należała ta karta zyskuje punkt. Kolejny gracz zadający pytanie znajduje się po lewej stronie. Średni czas rozgrywki to około 15 minut. Grę powinien rozpoczynać najstarszy gracz, ale nie jest to konieczne. Tak samo jak nie trzeba koncentrować się na ruchu w lewą stronę. Można odstąpić od tych zasad i grać dowolnie, bo nie maja one wpływu na zabawę.

W opakowaniu znajdują się przykładowe pytania zaczynające się od słów „Jak się czuję, gdy…” i tu jest dość sporo lista przykładowych pytań.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza