Etykiety

środa, 2 grudnia 2020

Grudniowy numer magazynu "Kraina Lodu"


Od ponad roku mamy (w sensie córka ma, a jak ona ma to i rodzice też muszą mieć; chyba znacie te zjawiska) bzika na punkcie „Krainy Lodu”. Konkretnie zawsze chodzi nam o Olafa, czyli filozofującego bałwana, który zamiast cieszyć się życiem za daje za dużo pytań, za dużo czyta, za bardzo się zastanawia. Olaf oczywiście ma przyjaciół i ich też kochamy. Z tego powodu każdego miesiąca w naszym domu lądują kolejne książki i gadżety dla miłośników filmów animowanych o Elzie i jej siostrze i niezwykłej siostrzanej miłości. Tym razem sięgnęłyśmy magazyn pt. „Kraina Lodu”. Ukazuje się on dzięki Wydawnictwu Egmont, które słynie z tego, że dla małych miłośników określonych filmów ma także komiksy, bajki i czasopisma.
Grudniowy numer już w kioskach. W nim  tradycyjnie znajdziecie najciekawsze propozycje zabawek dla małych królewien potrafiących czarować i mających silny charakter,. Tym razem spotkanie wokół gier i rebusów, a wszystko przez  opowieść o nocy szarad, kiedy to Elza przychodzi do Anny i przyjaciół, aby miło spędzić czas.  W środku znajduje się też plakat, a na końcu podpowiedź jak samemu zorganizować taką zabawę w domu.
Komiks rozpoczyna się w chwili, kiedy kończy druga część „Krainy Lodu”, czyli jest kontynuacją. Elza zamieszkała w Zaczarowanej Puszczy i od czasu do czasu odwiedza swoich bliskich. Tym razem zawita na nocy gier. Anna przygotowała dla niej wiele niespodzianek. Jakie? Sami musicie odkryć. Aby Waszym pociechom nie było przykro, że dla nich nie ma niespodzianek czeka na nie niezwykły adwentowy kalendarz z niespodziankami i pięknymi obrazkami. Do tego kilka propozycji zabawek, które rozwiną wiele umiejętności Waszych dzieci.
Piękne, znane z filmu nakreślone postacie, przypomnienie zabaw, zachęcenie do aktywności bez korzystania z technologii, pokazanie znaczenia relacji międzyludzkich. Jak dla mnie bomba i już nie mogę doczekać się kolejnych numerów. Zwłaszcza, że niedługie teksty w dymkach skutecznie zachęcają córkę do stawianie pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza