Etykiety

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Kajetan Wykurz "Maja i Minizaury. Odnaleziony świat" il. Kajetan Wykurz, Robert SienickiKajetan Wykurz, Maja i Minizaury. Odnaleziony świat, il. Kajetan Wykurz, Robert Sienicki, Warszawa „Egmont” 2017
Misje badawcze to wielka niewiadoma, która może zaskoczyć badaczy. Tak jest i z członkami załogi tajemniczego pojazdu kosmicznego zbliżającego się do Ziemi. Niewykryty przez satelity obiekt ma w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich są dinozaury posiadające ludzkie umiejętności. Dyskutująca o praprzodkach załoga statku kosmicznego ma nadzieję znaleźć w czasie tej wyprawy odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące ewolucji. Na miejscu odkrywają dziwną roślinność: drzewa bez koron. Spotkanie z przodkiem też okaże się nieco inne od wyobrażonego. Dziwnie sztywny obiekt nie komunikuje się z nimi. Za to na próby nawiązania kontaktu odpowiada wielka bestia, czyli pies. Przybywające z kosmosu dinozaury trafiają do niebezpiecznej dżungli, która okazuje się trawnikiem przy domu Mai cieszącej się ostatnim dniem wakacji. Porywający plastikowego dinozaura pies przyciąga ich uwagę i zmusza do poznawania nowego terenu: domu. W dziecięcym pokoju odkrywają, że spóźnili się 65 milionów lat z misją poznania tajemnic ewolucji. Na Ziemi nie tylko nie ma już dinozaurów, ale zamieszkują ją dziwnie olbrzymie istoty. Szybko okazuje się, że to nie ziemska fauna i flora powiększyły się, ale przodkowie kosmicznych podróżników bardzo zmniejszyły rozmiar, co zapowiada wielkie kłopoty. W komiksie nie zabraknie ucieczek, pościgów, ale wszystko kończy się szczęśliwie: mali bohaterzy znajdują schronienie w pokoju „gigantki”.
„Maja i Minizaury. Odnaleziony świat” to doskonała lektura dla miłośników dinozaurów i podróży kosmicznych. Pierwsza część kończy się zapowiedzią kolejnych przygód, które zapewne będą toczyły się wokół prób opuszczenia Ziemi. Interesująca kolorystyka, prosta kreska i żywe kolory skutecznie przyciągają wzrok młodych czytelników. Cartoonowe rysunki, gruba, zdecydowana kreska kojarząca się z amerykańskimi komiksami oraz odważne kolory sprawiają, że „Maja i Minizaury” prezentuje się ciekawie.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza