Etykiety

czwartek, 25 stycznia 2018

Sigríður Hagalín Björnsdóttir w Polsce

Najważniejsza islandzka książka ostatnich lat

Pierwsze tłumaczenie poza Islandią już wkrótce w Polsce!
Premiera 15 lutego!

Sigríður Hagalín Björnsdóttir, autorka książki, znana islandzka dziennikarka radiowa odwiedzi Polskę w dniach 30-31 stycznia.
Chętnych do rozmowy i spotkania zachęcam do kontaktu z Wydawnictwem Literackim.

Wyspa to błyskotliwe połączenia thrillera, dystopii i political fiction, nawiązujące do dzieł takich mistrzów, jak Orwell, Huxley czy Atwood, a zarazem świetnie skonstruowana diagnoza współczesnego rozchwianego świata.
Świat jaki znamy, przestaje istnieć. Z dnia na dzień Islandia, uznawana za jeden z najlepiej zorganizowanych krajów, traci kontakt z pozostałymi państwami i przeistacza się w krainę chaosu. Mieszkańcy nie wiedzą, co jest źródłem kryzysu, ale mimo to starają się normalnie funkcjonować. Tymczasem nowo powstały rząd manipuluje informacjami, wie bowiem, że wkrótce zabraknie pożywienia. Państwo, a wraz z nim prawo i społeczeństwo zaczynają ulegać korozji...Wyspa
Sigríður Hagalín Björnsdóttir
tłum. Jacek Godek
premiera: 15 lutego
Sigríður Hagalín Björnsdóttir (ur. 1974) ­– znana islandzka dziennikarka radiowa. Komentuje wydarzenia krajowe i międzynarodowe, przeprowadza wywiady z politykami i naukowcami, co daje jej doskonały wgląd w procesy decyzyjne i współczesną politykę. Wyspa jest jej debiutem literackim. Jak zauważyła autorka w jednym z wywiadów, powieść tę chciała napisać już dawno, ale była przekonana, że ktoś inny wcześniej musiał wpaść na ten pomysł.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza