Etykiety

środa, 1 grudnia 2021

Gigant Poleca: Tom CCXXXIII (233) "Polowanie na Mikiego"


Chyba nie ma osoby, która nie zna Myszki Miki, Kaczora Donalda i całej ekipy psotnych siostrzeńców, wujka Sknerusa, Diodaka i innych postaci zamieszkujących Kaczogród. Obserwując dzieci znajomych mogę pokusić się o uogólnienie, że każde w pewnym momencie przeżywa fazę fascynacji tymi postaciami. To zainteresowanie warto wykorzystać w zachęcaniu dziecka do czytania. Zwłaszcza, że bohaterów tych można spotkać w serii komiksów „Gigant poleca”, „Mamut” i „Megagiga”. Najnowszy numer pierwszego czasopisma zatytułowany „Polowanie na Mikiego” zabiera nas w świat fatalnych wydarzeń. Miki staje się ofiarą manipulacji przestępców pragnących zawładnąć światem, Kaczor Donald kreacji świata Dziobasa i wplątania go w rowerową wyprawę, Sknerus natomiast stanie się ofiarą własnych poszukiwań niezawodnej i stałej waluty, w której mógłby płacić bez śledzenia kursów. Diodak zostanie poddany nowym wyzwaniom, bo w jego wynalazkach będzie liczyła się nie tylko przydatność, ale i design, a z nim może być wiele problemu. Nie zabraknie tu też druida, który będzie nękał współczesnych. Dlaczego poszukiwanie dobrej piłki jest dla niego ważne musicie przekonać się sami.
Na ponad 200 stronach komiksowej przygody znajdziemy jedenaście historii, w których spotkamy wszystkich znanych bohaterów: Kaczora Donalda, jego Siostrzeńców, Myszkę Miki, Sknerusa, Diodaka, Daisy, Dziobasa i wielu innych, bez których w Kaczogrodzie byłoby nudno. Tom otwiera opisana na okładce przygoda Mikiego. Mysz ma dziwne sny i podejrzewa, że postać spotykana w nich ma duże znaczenie. Dzięki pomocy Siostrzeńców Kaczora Donalda, którzy jak na skautów przystało zawsze są pomocni będzie mógł odkryć prawdę i odnaleźć złoczyńcę. Co z tego wyniknie?
Szybko okaże, że nie tylko Miki poddawany jest próbom. Donald niestety został kurierem i jego życie z tego powodu stało się koszmarem, ale na własnej skórze przekona się, że są większe tragedie. Choćby taka jak wplątanie w niebezpieczne zadanie przez Sknerusa, który gotowy jest poświęcić wszystko dla zdobycia ważnego dla jego inwestycji kawałka ziemi. Zwłaszcza, że to nie on będzie musiał się trudzić. Jeśli Kaczor uważał, że praca kuriera jest trudna to na ekstremalnej rowerowej wyprawie szybko zmieni zdanie. Dziobas natomiast sprowadzi na niego wiele nieszczęść. Na końcu oczywiście przewidział nagrodę za trudy, ale nasz kaczy bohater to przecież pechowiec, więc sami domyślacie się, że przejdzie mu ona obok dzioba. Komu trafi się skarb?
Komiksowe opowieści to kilkustronowe przygody znanych bohaterów. Przygody bohaterów są bardzo różnorodne. Jedne poruszają tematy wpływu technologii, inne pokazują relacje między bohaterami, skupiają się na naszym nastawianiu do życia, nowych wyzwań, wadach i zaletach. Nie zabraknie też spojrzenia na to jak przedmioty kształtują nasze podejście do wielu spraw. Przerysowane sylwetki to doskonałe studium wyśmiewające ludzkie wady, a jednocześnie świetna zabawa dla wszystkich tych, którzy dadzą porwać się przygodom mieszkańców Kaczogrodu.
"Gigant Poleca" to jedno z tych serii komiksowych czasopism, które dostarczą dużą dawkę rozrywki za niewielką cenę.  Do tego ilość stron nie przerażą żadnego czytelnika. A wszystko dzięki temu, że kolejne przygody nie są długie i nie są powiązane w całość. Można czytać je wybiórczo. Znana kreska zdecydowanie skutecznie przyciąga uwagę młodych czytelników. Polecam.

#gigantpoleca #polowanienamikiego #egmontpolska #komiks #egmont #światkomiksu #dladzieci #dladorosłych #cosnapolce #bookstagram
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz