Etykiety

czwartek, 25 października 2018

Wydawnictwo Egmont na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie


Rodzinny weekend z wydawnictwem Egmont
Targi Książki w Krakowie w dniach 25-28 października 2018 r.

Wydawnictwo EGMONT
KSIĄŻKI, KOMIKSY i GRY - Stoisko Numer nr C 47, Hala Wisła


Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia swojego stoiska nr C47 w Hali Wisła podczas Krakowskich Targów Książki. To ciekawe wydarzenie to dobry pretekst do odwiedzenia dawnej stolicy Polski a także spotkania z ulubionymi autorami. Przygotowaliśmy wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych oraz specjalne promocje. Bestsellery i nowości wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem.

W ramach Krakowskich Targów Książki, Egmont serdecznie zaprasza na spotkania z autorami związanymi z wydawnictwem, po dedykacje autorskie i premierowe wydania książek, komiksów i gier planszowych. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na czytelników.

Zapraszamy również na spotkanie Czytelnictwo. Nadzieja w dzieciach, której prelegentem będzie Maria Deskur, Dyrektor Zarządzający Książki w Egmont, 26 października w godz. 10.00-11.30, w Sali Budapeszt AB.
Plan spotkań z autorami
KSIĄŻKI
Piątek, 26 października
16:30-17:30 Zofia Stanecka, Marianna Oklejak -  autorki książek w serii Basia

Sobota, 27 października
12:30-13:30 Katarzyna Kozłowska, Rafał Witek – autorzy książek w serii Czytam sobie
15:00-16:00 Jarosław Kaczmarek, autor książki Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

Niedziela, 28 października
12:00-13:00 - Dariusz Tuzimek, autor książki FC Barcelona. Więcej niż futbol

KOMIKSY
Sobota, 27 października
13:30-15:00 – Mieczysław Fijał i Maciej Kur – Oskar i Fabrycy
15:00-16:30 – Piotr Bednarczyk i Maciej Kur – Lil i Put, Kajko i Kokosz – Nowe Przygody

Niedziela, 28 października
11:30-13:00 – Kajetan Wykurz – Maja i Minizaury
13:00-15:00 – Berenika Kołomycka – Malutki Lisek i Wielki Dzik
W ofercie Egmont na targach znajdą się premierowe wydania książek m.in.:

§  Moje wypieki na 4 pory roku, najsłodsza blogerka kulinarna powraca z kolejną porcją przepisów na najlepsze wypieki. Ta książka to zbiór kilkudziesięciu pomysłów na słodkości odpowiednie na każdą porę roku. 
§  Basia i lato pod psem, pierwsza powieść o przygodach Basi. Wyśmienita historia w nowej, dłuższej odsłonie napisana oczywiście przez Zofię Stanecką, a opatrzona tym razem czarno-białymi ilustracjami przez Mariannę Oklejak. Pozycja dla wszystkich, którym opowieści ze świata Basi było ciągle mało.
§  Basia. Bajki na dobranoc,  24 bajki autorstwa rodziny Basi (i Zofii Staneckiej) czekają, by opowiedzieć je na dobranoc. Zabawne, melancholijne, niektóre rymowane, krótkie, w sam raz na raz!
§  Baśnie dla młodszych i starszych, zbiór sześciu klasycznych baśni. „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Knyps z czubkiem” i „Jaś i Małgosia” opowiedziane na nowo. Każda z baśni została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje.
§  Ballady i romanse, Mickiewicz jest super! To nie jest podręcznik ani praca naukowa. To przygotowany specjalnie dla czytelników przewodnik po „Balladach i romansach” Adama Mickiewicza, które powstały w czasach dla nas już bardzo odległych, w których mówiło się i pisało zupełnie inaczej niż dziś.
§  Kobiety i nauka. One zmieniły świat, pięknie ilustrowana książka pokazuje 50 kobiet oraz ich wkład w rozwój nauki, techniki, inżynierii, matematyki i nauk przyrodniczych od antyku do współczesności.
§  Kobiety i sport. One grały by wygrać, 50 historii zawodniczek od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tu pionierki, olimpijki, mistrzynie w ponad czterdziestu dyscyplinach sportu. Hołd złożony twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom, które grały, by wygrywać.
§  Biblioteczka Montessori,  to propozycja dla wszystkich rodziców i nauczycieli, którzy chcą wykorzystać metodę Marii Montessori w pracy z dziećmi. Dzięki kartom, książkom i pomocom dydaktycznym wydanym w ramach serii, można rozwijać zainteresowania dziecka i towarzyszyć mu w rozwoju. Pomoce wydane w serii idealnie sprawdzą się jako uzupełniające materiały do pracy montessoriańskiej. Wygodne pudełka oraz sztywne karty z zaokrąglonymi rogami są bezpieczne dla dzieci i odpowiednio trwałe
§  Jeremi Przybora małoletnim i stuletnim, Jeremi Przybora opowiada młodszym i starszym najbardziej popularne baśnie świata – znane od wieków, choć rozsławione zazwyczaj dopiero przez wytwórnię Disneya. Autor wraca do źródeł – Victora Hugo, Lewisa Carrolla, dawnych legend – by wydobyć z każdej opowieści to, co najpiękniejsze. A także by mistrzowsko połączyć humor i melancholię.
§  Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji, atrakcyjne pudełko dla każdego miłośnika trybu kreatywnego. Zawiera trzy niesamowite podręczniki z dziedziny kreatywności, które pomogą w tworzeniu niezwykłych budowli. W środku znajdują się również modele żelaznego golema oraz bałwana, a także fantastyczny plakat!
§  Nowa kolekcja bajek Super Przyjaciele DC i Miki i Przyjaciele, pięknie ilustrowane zbiory opowiadań. Niewielki format, mnóstwo ilustracji i dużo czytania zarazem! W serii ukazały się do tej pory m.in. zbiory opowiadań o ulubionych bohaterach bajek dla dzieci, np. Bing, Auta, Elena z Avalonu, Star Wars.
Premierowe wydania komiksów m.in.:
§  Thorgal. Kriss de Valnor. Strażnik Sprawiedliwości, ósma część rozgrywającego się w uniwersum Thorgala cyklu o przygodach awanturniczki Kriss de Valnor i Jolana, syna Thorgala. 
§  Punisher Max, tom 5, Barrakuda powrócił! Najgroźniejszy przeciwnik Punishera odnalazł jego słaby punkt, i to taki, o którego istnieniu nie wiedział nawet sam Frank.
§  Transmetropolitan,  trzeci tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Historia dziennikarza śledczego Pająka Jeruzalema i jego walki o przetrwanie w Mieście, w którym, za swoje publikacje w „Słowie”, jest z równą zaciekłością kochany i nienawidzony.
§  Batman. Rozbite miasto i inne opowieści, album zawierający wszystkie opowieści o Batmanie, które wspólnie stworzyli dwaj sławni laureaci Nagrody Eisnera – scenarzysta Brian Azzarello (100 naboi, Joker, Luthor) i rysownik Eduardo Risso (100 naboi, Logan).
§  Studio tańca, Ernest i Rebeka, Lou, Ptyś i Bill humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym opublikowane w linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!
A także premierowe wydania gier m.in.:
  • UBONGO 3D, Najnowsza wersja światowego bestsellera! Tak jak w pierwowzorze, gracze jak najszybciej starają się rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy. 671 różnych zadań – nigdy się nie znudzą! 
  • DOPASOWANI, Gra w skojarzenia! idealna gra towarzyska na imprezę i kolację z przyjaciółmi. Ma bardzo proste zasady, które tłumaczy się dosłownie w 10 sekund. Atutem jest również fakt, że może w nią grać nawet 8 osób. Pary zdobywają punkt za każdą zgodną odpowiedź. Wygrają najbardziej dopasowani! 
§  AXIO, elegancka gra logiczna dla całej rodziny, jednego z najbardziej znanych autorów Reinera Knizii!
§  POLSKA LUXTORPEDA. ODJAZD, druga część imprezowego hitu! W pudełku jest 13 nowych kategorii oraz zestaw kart z Luxtorpedą, który urozmaica zasady znane z pierwowzoru. W „ Luxtorpedę – Odjazd! można grać niezależnie od pierwowzoru albo połączyć obie wersje, mieszając dowolnie różne kategorie. 
§  ŁAP ZA SŁÓWKA, wesoła gra, w której gracze wymyślają słowa na czas. Ale uwaga! Punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy. Bacznie obserwuj sytuację na stole i nie daj się złapać za słówko!

I wiele innych ciekawych pozycji.
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STOISKA EGMONT C 47, HALA WISŁA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz