Etykiety

sobota, 27 października 2018

Wernisaż prac malarskich Aleksandry Sikorskiej

            We wtorek, 23 października w Filii Bibliotecznej w Smolicach odbył się wernisaż prac malarskich Aleksandry Sikorskiej.
            Ola ma 7 lat i ma autyzm, który jest zaburzeniem rozwojowym i wynika z nieprawidłowej pracy ośrodkowego układu nerwowego. To powoduje problemy z odbieraniem bodźców. Wśród dzieci autystycznych zdarza się, że interesują się one w wąskim zakresie jedną dziedziną. U dziewczynki objawiło się to w malarstwie i pięknych pracach, które dzięki uprzejmości rodziców Oli mieliśmy okazję obejrzeć podczas wernisażu. Dzieła młodej artystki mają charakter abstrakcyjny, czyli pozbawiony cech ilustracyjności. To co je wyróżnia to barwna kolorystyka, dzięki której obrazy Oli przykuwają uwagę odbiorców. Młoda malarka stosuje własne środki wyrazu, poprzez które coś przedstawia.
Spotkanie poprowadził tata dziewczynki, Pan Dominik Sikorski, który szerzej przedstawił zgromadzonym gościom czym jest autyzm, jak się objawia, na co należy zwrócić uwagę podczas rozpoznawania symptomów zaburzenia. Pan Dominik opowiedział także o Oli i jej wielkim talencie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć oryginalne dzieła młodej artystki oraz film, na którym dziewczynka tworzy jeden z obrazów.
            Po wystąpieniu taty Oli goście mieli czas na wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Zainteresowani twórczością malarki mogli indywidualnie porozmawiać z ojcem małej artystki.
            Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie oraz Filia Biblioteczna w Smolicach bardzo dziękuje Panu Dominikowi Sikorskiemu za poświęcony czas i za tak ciekawe oraz wartościowe spotkanie.
zdjęcia pochodzą ze strony biblioteki

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz