Etykiety

sobota, 27 października 2018

Wizyta Dyskusyjnego Klubu Książki w smolickiej bibliotece - dyskusja o pracach Aleksandry Sikorskiej

W poniedziałkowe popołudnie, 22 października do smolickiej biblioteki publicznej zawitała Pani Beata Łopaczyk wraz z młodzieżą z Dyskusyjnego Klubu Książki. Klub działa przy Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Smolicach.
W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, jakie są jej zadania. Następnie obejrzeli wystawę prac malarskich Aleksandry Sikorskiej oraz prowadzili dyskusję na temat interpretacji abstrakcyjnych dzieł 7-letniej malarki.
Podczas zajęć pani bibliotekarka opowiedziała trochę o sobie,  przede wszystkim podzieliła się swoimi upodobaniami książkowymi. Młodzi czytelnicy zrewanżowali się tym samym i przedstawili własne preferencje czytelnicze. Okazało się, że młodzież chętnie sięga po książki obyczajowe z wątkiem romantycznym, fantastykę, a także po książki niebeletrystyczne, na przykład z zakresu fotografii.
Warsztaty na temat spędzania wolnego czasu przez uczniów były kolejną częścią zajęć. Celem ćwiczeń było poznanie zainteresowań młodzieży, co pozwoli na efektywniejszy dobór literatury dla odbiorców oraz organizację wydarzeń edukacyjno-kulturalnych trafiających w ich potrzeby.
Kończąc spotkanie, młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki sięgnęła do półek po… książki. :) Rozpoczęły się rozmowy na temat pozycji przeczytanych, wartych polecenia. Był więc także czas na to, co jest podstawą i priorytetem funkcjonowania Klubów Książki.
Filia Biblioteczna w Smolicach serdecznie dziękuje uczniom oraz nauczycielom- Pani Beacie Łopaczyk oraz Pani Elżbiecie Sulikowskiej za wizytę oraz spędzony wspólnie czas.
fotografie pochodzą ze strony bibliotekiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz