Etykiety

czwartek, 15 maja 2014

Joanna Wachowiak "Opowiastki dla małych uszu"

http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=955
Joanna Wachowiak, Opowiastki dla małych uszu, il. Anita Głowińska, Warszawa "bis" 2013
To pierwsza książka Joanny Wachowiak, jaką czytałam. Kolejną była „Ja chyba śnię” (w odwrotnej kolejności dziś dodaję wpisy). Obie mnie zachwyciły, ponieważ w prosty sposób przekazują ogrom wiedzy i to bardzo przydatnej. Od małej żabki dzieci dowiadują się, że warto marzyć i walczyć o realizację swoich planów. Od biedronki sześciokropki, że świat jest taki, z jakim nastawieniem na niego patrzymy, więc warto myśleć pozytywnie. Od królika, że nawet ciasna i gorąca norka jest doskonała, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Od wiewiórki, jak wiele radości może przynieść dzielenie się z innymi tym, co się ma. Dwie biedne myszki nauczą nas, jak ważna jest przyjaźń i nie ma skarbu cenniejszego niż ona. Latająca mysz przekona, że upór i podziwianie właściwych wzorców sprawia, że możemy osiągnąć niemożliwe, a ślimak dzięki gąsienicy odkryje, że jest bardziej interesujący niż myślał i potrafi wymyślać dużo ciekawych zabaw. Natomiast pająk nauczy owady, jak ważne jest zachowanie umiaru we wszystkim.
Opowieści są krótkie i bardzo ładnie ilustrowane. Proste, ale przyciągające uwagę obrazki sprawią dzieciom wiele radości. Wielkim atutem książeczki jest twarda, satynowa okładka, dobry papier, a do tego duże literki, przez co dziecko wolniej „wyrośnie z książki, którą będzie mogło nie tylko słuchać, ale i czytać samodzielnie.
Książkę polecam wszystkim dzieciom. Książka jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzech lat, ale ja wprowadziłam u siebie zwyczaj zasypiania podczas czytania od pierwszych miesięcy i książka bardzo się spodobała mojej dwulatce, która pokazywała obrazki zwierząt. Ze starszymi dziećmi można rozmawiać o przekazanych prawdach. Uważam, że ta książka doskonale sprawdzi się również w przedszkolu, ponieważ opowieści są niedługie i przykuwają uwagę bez konieczności oglądania ilustracji.
http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=955

Książka została przekazana przez wydawnictwo bis w celu wykorzystania w konkursie z okazji Dnia Dziecka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz