Etykiety

poniedziałek, 26 maja 2014

Renata Ruszniak "Po pierwsze śniadanie. Jak jedzą szczupli"

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1072
Renata Ruszniak, Po pierwsze śniadanie. Jak jedzą szczupli, Warszawa „bis” 2014
Zgrabna sylwetka, piękne włosy, świetne samopoczucie i pokłady energii na cały dzień – to można uzyskać odżywiając się prawidłowo. Naszym częstym błędem jest nieodpowiedni tryb żywienia oraz szkodliwe produkty. Czasami wpychając je w siebie usprawiedliwiamy się twierdząc, że wszystko, co dobre jest tuczące. Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wszystko, co zdrowe może być odpowiednio przygotowane i podawane we właściwych porach. Unikniemy wtedy zbędnych kilogramów, osłabienia oraz kłopotów ze zdrowiem, co w naszym umiarkowanym klimacie jest bardzo ważne.
Autorka podpowiada nam, jaka dieta jest prawidłowa, jak powinny żywić się osoby, które pragną zachować szczupłą sylwetkę i mieć więcej sił. Wszystko zostało opisane bardzo prosto i wiele razy jest przypominana stara reguła, którą od dziecka powtarzała mi babcia i mama: „Bez śniadania nie wychodzimy z domu”. Nawet jeśli zaspałam do szkoły to bez śniadania nie mogłam wyjść. Efekt? Same pozytywne skutki: szczupła sylwetka, dużo energii, koncentracja, łatwiejsze przyswajanie wiedzy, a do tego (w przypadku zaspania) przekonanie, że od czasu do czasu człowiek może się spóźnić (raz na semestr) i świat się przez to nie zawali.
Poza wytłumaczeniem jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa śniadanie i regularne posiłki, dlaczego nie należy siebie ani dzieci przekarmiać Renata Ruszniak wskazała listę produktów zakazanych i tych wskazanych. Zaznacza również, że ważnym elementem życia jest gimnastyka, która przyspieszy metabolizm. Te oczywiste sprawy są często pomijane podczas postanowień „bycia na diecie”, co nam się zwykle kojarzy z głodówką. Autorka wyjaśnia nam dlaczego to wcale nie jest dobry pomysł i jak wielkie szkody wyrządzają nam głodówki (opychamy się wieczorem, ponieważ organizm nas zmusza przez niedostarczenie jedzenia wcześniej, a do tego głodówki spowalniają metabolizm).
Poradnik został napisany bardzo przystępnym językiem, przez co wiele (czasami skomplikowanych spraw) zostało pokazanych w bardzo prosty sposób.
Renata Ruszniak, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie oraz Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.  Udziela porad w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Rclinic osobom zdrowym, z nadwagą, niedoborami witaminowo-mineralnymi, odczuwającym chroniczne zmęczenie, nadmierną potliwość, chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, czyli wszystkim potrzebującym pomocy w zakresie zmiany stylu odżywiania. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza