Etykiety

piątek, 16 maja 2014

Nadine Walter "Tajemnice pani Holly"

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1001
Nadine Walter, Tajemnice pani Holly, il. Vincent Poensgen, tł. Justyna Kuczerka-Moszczyńska, Warszawa „bis” 2013
Stary opuszczony pałacyk z trzaskającymi okiennicami (straszny dwór), zarośniętym ogrodem, spadającymi dachówkami straszy pobliskich mieszkańców. Dzieci mają tam zakaz wstępu i przestrzegają go do czasu pojawienie się czarownicy. Nie jest to jednak zwykła czarownica, ale jej najgorsze wydanie: „czarownica współczesna”, która czaruje swoim niewinnym i miłym wyglądem, a nocami warzy tajemnicze mikstury mogące zmienić innych w zielone ludki, a w najgorszym przypadku żaby. Dwójka rodzeństwa jednak przewidziała jej niecna plany i usiłuje ją powstrzymać. Ofiarom stanie się mama dzieci. Antoś i Diana to bardzo pomysłowe i oczytane dzieci, więc doskonale wiedzą, gdzie szukać informacji i jak walczyć z „siłą nieczystą”, która nawiedziła pobliskie domostwo. Poradzą sobie nawet z diabelskim czarnym, dzikim kotem.
„Tajemnice pani Holly” rozbudzają dziecięcą ciekawość, uczą poszukiwania rozwiązań i wnoszą dobry morał, którego często nie przekazują nam ani nauczyciele ani politycy (starania rodziców, wobec światowych przekrętów w większości przypadków są unicestwiane): warto przyznać się do błędu, by móc żyć z czystą kartą i próbować naprawić swoje postępowanie, a innym dać możliwość spełnienia własnych marzeń.
Książka neguje wszystkie cechy typowe dla małych zawistnych ludzi, którzy nie potrafią sami nic w życiu zrobić, a innym nie pomogą. Na szczęście tu bohaterowie są mali i jeszcze niezepsuci, przez co potrafią powiedzieć, jaki składnik stał się przyczyną katastrofalnej przemiany mamy. Czy tajemnicza „czarownica” im wybaczy? Czym ona w ogóle się zajmuje i co to za ważne mikstury? Tego dowiecie się z dziećmi w zakończeniu książki.
Jest to idealna książka do czytania dla dzieci, które rozpoczynają przygodę ze samodzielnym czytaniem. Wciągająca akcja, interesujące ilustracje, a do tego duże litery, mały format sprawią, że dziecko będzie mogło swoją książkę zabrać na spacer i przeczytać kolejny rozdział. Rodzic ze swoją książką, a dziecko ze swoją w parku na ławeczce…
Książkę „Tajemnice pani Holly” Wydawnictwo BIS przekazało w celu wykorzystania w ramach konkursu z okazji Dnia Dziecka.
Pomóż promować dobre książki i podziel się tym artykułem ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza