Etykiety

piątek, 16 maja 2014

Tomasz Szwed "Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce"


http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1015
Tomasz Szwed, Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce, il. Aneta Krella- Moch, Warszawa „bis” 2013
Szpital, przychodnia czy klinika nie muszą wcale być takie straszne, jak się wydaje. Sympatyczna doktor Łasiczka, wspaniały profesor Borsuk, doktor Suseł, siostry Wiewiórki, sanitariusz Ryś nie tylko uratują i wyleczą małe zwierzątka, ale również są zabawi. Maluchy – jak każde dziecko – są tu wielkimi, radosnymi psotnikami, które ulegają wypadkom lub łapią choroby. Historia zaczyna się od małego poszukiwacza wiosny, który przez ciągłe wchodzenie i wychodzenie z norki w zimne dni łapie zapalenie oskrzeli. Przez to trafia do kliniki. Wraz z mijającymi porami roku do zwierzęcego szpitala trafiają różne dzieci z najdziwniejszymi, ale bardzo życiowymi przypadkami. Każde z nich wie, że lekarze pomogą, więc panika jest zbędna. Wrońcio nawet był świadkiem jak lekarz sam sobie niechcący zrobił zastrzyk. Na ostrym dyżurze dla zwierząt śmiechu  jest co nie miara!
„Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce” uczy dzieci nie tyko odwagi, konieczności słuchania rodziców, ale również zachęca do zachowania czystości w otoczeniu, niewyrzucania śmieci do lasu i w miarę możliwości usuwania ich, aby zwierzęta były mniej narażone na wypadki. Ponadto książka jest pięknie ilustrowana przez Anetę Krellę – Moch. Duże litery, niewielka ilość tekstu na pojedynczej stronie sprawią, że nauka czytania będzie bardzo przyjemna. Krótkie rozdziały będące kolejnymi opowiadaniami o Klinice pozwolą dziecku podczas przerw nie tracić głównego wątku.
Tomasz Szwed znany jest jako piosenkarz i kompozytor. Poza karierą sceniczną artysta poświęca się swojej właściwej pracy, jako psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego. Szczególnie specjalizuje się w pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki.
Książka „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce” Tomasza Szweda zostało przekazana przez WydawnictwoBIS w celu wykorzystania w ramach konkursu z okazji Dnia Dziecka.

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1015

Pomóż promować dobre książki i podziel się tym artykułem ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza