Etykiety

niedziela, 5 lutego 2017

"Mały Przewodnik Katolicki" nr 2Regularne czytanie wartościowych treści pomaga w wychowaniu dziecka, przemyceniu mu wartości oraz pozwala na nawiązanie ściślejszej więzi z pociechą, a to z kolei przekłada się na większą stabilność emocjonalną oraz wiarę we własne możliwości małego odkrywcy. Codzienne czytanie rozwija koncentracje, ćwiczy pamięć i pozwala na poszerzanie wiedzy o świecie. Do dziecięcej biblioteczki warto wprowadzić czasopisma.
„Mały Przewodnik Katolicki” to interesujące czasopismo dla wszystkich, którzy szukają wartościowego, katolickiego czasopisma dla swoich dzieci. Autorzy pomogą Wam przybliżyć pociechom tajniki wiary oraz kształtować pozytywne postawy. Poza znajomością „Biblii” nie zabraknie także fragmentów wartościowych książek dla dzieci..
Przewodnim tematem lutowego numeru jest pomaganie. Owieczka Magda przypomni młodym czytelnikom, co można robić zimą. Sama także czeka na kilka pomysłów na zimowe zajęcia. Redakcja przypomni dzieciom, że luty to miesiąc miłości: 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, 14 świętego Walentego, który kojarzony jest z miłosnymi serduszkami. O miłości i pomaganiu trzeba pamiętać cały rok. Tadeusz Ruciński zaprasza nas do świata Majki czuwającej nad chorym bratem i przy okazji ratującej sąsiadów przed pożarem. Razem z Ines Krawczyk dzieci zastanowią się, dlaczego pomaganie jest ważne, co czuje osoba potrzebująca pomocy. Joanna Krzyżanek zaprosi dzieci do świata Lameli Szczęśliwej (znanej młodym czytelnikom z książki o tej bohaterce). Tym razem będzie o karmieniu ptaków, odpowiedniej diecie, odpowiedzialności. Joanna Winiecka-Nowak podpowie w jaki sposób każdy z nas może zadbać o zwierzęta zimą. W numerze nie zabraknie przepisów na świetne ptasie ciasteczka, których robienie może być bardzo dobrą zabawą.
Ponad to dzieci zdobędą troszkę wiedzy z historii medycyny. Dowiedzą się jak wiele się zmieniło przez ponad XX wieków. Grzegorz Kasdepke porusza temat odpowiedzialności i opieki nad zwierzętami oraz odmiennego spojrzenia na problem przez dzieci i dorosłych. Nieporozumienie między panią Troć i Puletem pokazuje jak bardzo odmiennie każdy z nas może postrzegać ten sam problem.
Nie zabraknie także wyjaśnień popularnych zdań z „Biblii”. Tym razem pięknie omówiono „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić”, „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść prawo albo proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”, „Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”,
 „Przypatrzcie się ptakom w powietrzu (…) liliom na polu, jak rosną”. Dzieci poznają także Lourdes i dowiedzą się o Bernadecie Soubirous.
Poza propozycją czytania mali czytelnicy znajdą w czasopiśmie wiele interesujących rebusów, które pozwolą utrwalić wiedzę, pomogą ćwiczyć spostrzegawczość, rozwijać koncentrację i zapewnią dobrą zabawę na zimowe popołudnia.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza