Etykiety

poniedziałek, 6 lutego 2017

"Świerszczyk" nr 3



http://swierszczyk.pl/
Regularne czytanie ma wiele zalet także w przypadku najmłodszych czytelników. Poza przygotowaniem do szkoły, rozwijaniem koncentracji, poszerzaniem słownictwa, dzieci regularnie czytające są spokojniejsze, mają lepsze wyniki w nauce i sprawiają mniej problemów wychowawczych. Wspólne czytanie pozwala nawiązać bliskość z pociechom, dlatego warto sięgać po książki oraz czasopisma, które interesują naszych małych odkrywców. W naszym domu jednym z ulubionych magazynów dla dzieci jest „Świerszczyk”. Każdy numer porusza określoną tematykę, przybliża różne wartości, pomaga poznać zwyczaje oraz odmienne kultury. Tym razem „Świerszczyk” zabiera nas w świat prehistorycznych gadów. Jeśli Wasze pociechy są miłośnikami dinozaurów koniecznie musicie zajrzeć do nowego „Świerszczyka”. W najnowszym numerze „Wielki Zlot Dinozaurów”. Z tego powodu Czarownica Irenka wybierze się do muzeum, gdzie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie przy olbrzymim szkielecie gada. Małgorzata Strzałkowska opowie o Dinozaurze Franku robiącym bezy. Marcin Przewoźniak proponuje interesującą rymowankę o gadach. Nauka wiersza może być świetnym sposobem na ćwiczenie pamięci. Świerszczyk Bajetan Hops pokaże czym są uprzedzenia i opowie ciekawą historię, która będzie doskonałym pretekstem do rozmowy o akceptacji. W trzecim numerze nie zabraknie także Kotka Mamrotka. Tym razem opowie o przygodach z dinozaurami. Małgorzata Strzałkowska zabiera małych czytelników w świat pytań dotyczących dinozaurów, a Karolina Haka-Makowiecka opowie troszkę ciekawostek o tych prehistorycznych gadach. Z kolei Paweł Beręsewicz pobawi się z młodymi czytelnikami w skojarzenia językowe.
Różnorodne wartościowe teksty pozwalają na przemycanie wiedzy, pomagają w pokazywaniu pozytywnych postaw oraz zachęcają do twórczego spędzania czasu. „Świerszczyk” zawiera różnorodne treści rozwijające zainteresowania czytelnicze. Znani z książek autorzy pomagają rozbudzić ciekawość światem oraz otwartość. Bliskie dzieciom problemy oraz sytuacje sprawiają, że młodzi czytelnicy chętnie sięgają po czasopismo. Niedługie tekstu pomagają w rozwijaniu koncentracji, a rebusy stają się idealnym przerywnikiem w czytaniu. 
Dużą atrakcję są też „lekcje rysowania”. Dzięki kolejnym numerom czasopisma młodzi artyści mogą kształtować swoje umiejętności plastyczne. Czarownica Irenka oraz Kotek Mamrotek zachęcają małych oratorów do kształcenia bardzo ważnej zdolności przemawiania.
W numerze nie zabraknie także rebusów, kolorowanek i gry w skojarzenie czytelnicze. Tym razem dzieci będą mogły zrobić piękne pudełko na karty do gry. Wielkim plusem gry jest brak konieczności posiadania wszystkich kart. W każdym numerze znajdziemy instrukcję oraz mały zestaw pozwalający nam w interesujący sposób spędzić zimowe popołudnia lub urozmaicić czas na spacerach.
Całość jest przemyślana i będzie doskonałym materiałem edukacyjnym zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów nauczania początkowego. Wszystko dostosowane do wieku, zainteresowań, wiedzy oraz poziomu umiejętności.
W kolejnym numerze będziemy gościć koty.





Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza