Etykiety

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Maria Szustakowska – Chojnacja "100 roślin w twojej kuchni"Maria Szustakowska – Chojnacja, 100 roślin w twojej kuchni, Warszawa „PZWL” Warszawa 2015
Rosnąca świadomość dotycząca zdrowego jedzenia sprawia, że ludzie z coraz większą świadomością żywią się. Dzięki łatwej dostępności wielu egzotycznych roślin mogą wprowadzać do swojej kuchni egzotyczne przepisy, eksperymentować ze smakami i dostarczać organizmowi niezbędnych składników. „Sto roślin w twojej kuchni” to książka, w której znajdziemy przepisy z wykorzystaniem znanych nam owoców, warzyw oraz ziół dostępnych w naszych ogrodach lub sklepach.
Lekturę podzielono na cztery części: 1) Owoce, 2) Warzywa, 3) Zioła lecznicze i przyprawowe, 4) Używki. O każdej roślinie przeczytamy podstawowe informacje: od wyglądu, przez walory odżywcze, właściwości lecznicze, po porady praktyczne dotyczące wykorzystania oraz przygotowania, a następnie kilka przepisów pozwalających wykorzystać ją jako dodatek do deseru, dań mięsnych, zup, a w przypadku owoców nawet nalewek.
Potrawy są bardzo ciekawe i smaczne. Dzięki zawartym w książce przepisom nie tylko będziemy zdrowiej się żywić, ale też dbać o zdrowie. Publikacja jest dość obszerna (ponad 400 stron) i pozostaje żałować, że nie jest w grubej oprawie, ponieważ na pewno nie raz po nią sięgniemy. Dużym plusem jest też to, że są to przepisy na 2-6 osób, czyli tak, aby najeść się, a nie przejadać.
Całość przemyślana, przejrzysta i każdy, kto sięga po tę książkę bez problemu odnajdzie się w niej. Poza spisem treści znajdującym się na początku książki (wg roślin), pozwalającym nam na wykorzystanie dostępnych materiałów, w indeksie znajdziemy również spis przepisów. W książce nie zabraknie też informacji o różnych schorzeniach i wykorzystaniu roślin w walce z nimi. Ponad to na końcu książki znajdują się tabelki z zawartością witamin, składników leczniczych, co pomoże nam jak najlepiej wykorzystać bogactwo natury.
Książkę polecam miłośnikom gotowania, zdrowego żywienia, osobom z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, chcącym żywić się zdrowo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz