Etykiety

wtorek, 11 lipca 2017

"Tajemnica Mirtowego Pokoju" Wilkie Collinsa

Proponujemy jako lekturę wakacyjną znakomitą mieszankę sensacji i romantyzmu, czyli Tajemnicę Mirtowego Pokoju Wilkie Collinsa. (W zeszłym roku nakładem MG ukazały się dwie książki tego autora: Córki niczyje oraz Armadale).
Opowieść o tym, jakiego spustoszenia może dokonać kłamstwo i jaką siłę ma prawdziwa miłość.
Przy śmierci lady Treverton obecna jest tylko jedna osoba – zaufana pokojówka, Sara Leeson. Lady Treverton poleca jej napisać pod dyktando list do swego męża, kapitana Trevertona, w którym wyznaje największą tajemnicę swego życia – tajemnicę, której nie ma odwagi wyjawić mu osobiście. Przed śmiercią wymusza jeszcze na Sarze przysięgę, że ta nie zniszczy listu ani nie zabierze go z sobą, jeśli opuści dom. Pokojówka postanawia ukryć list w niezamieszkałej części dworu, w szufladce stolika w Pokoju Mirtowym, a potem uciec, aby uniknąć niewygodnych pytań.
Piętnaście lat później w wiejskim kościółku odbywa się cichy ślub Rosamond Treverton, córki kapitana, oraz Leonarda Franklanda, niewidomego szlachcica. Ojciec Leonarda, który ma ambicje arystokratyczne, dowiaduje się od kapitana Trevertona, że Porthgenna Tower – starożytna siedziba rodu Trevertonów – jest na sprzedaż, i kupuje ją wraz z przyległościami. Tym samym dwór, w którym Rosamond spędziła dziecięce lata, przypada w udziale jej mężowi Wydawać by się mogło, że nic już nie zmąci szczęścia nowożeńców, a jednak wkrótce ich losy okrutnie się skomplikują.
Tajemnica Mirtowego Pokoju  ukaże się 19 lipca.
Zapraszamy na facebooka oraz na stronę www.wydawnictwomg.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz