Etykiety

środa, 5 lipca 2017

Czasopismo "Teletubbies"Regularne kupowanie prasy i książek pozwala na rozwijanie nawyku czytania i poszerzania wiedzy z wykorzystaniem słowa pisanego. Rynek czasopism dla dzieci oferuje bogaty wybór i warto poszukać gazetek z ulubionymi bohaterami naszych pociech. Szczególnie wiele interesujących pozycji można znaleźć w Wydawnictwie Egmont. W naszym domu regularnie pojawia się kilka czasopism właśnie z tego wydawnictwa. Każde z nich oferuje gadżet, który bardzo dobrze sprawdza się w czasie zabawy i zachęca do rozwijania motoryki małej (zwłaszcza cała seria małych zwierzątek z czasopism o zwierzakach).
Na rynku wydawniczym właśnie pojawiło się kolejne czasopismo zabierające dzieci w świat postaci znanych z serialu dla najmłodszych. Teletubisie są znane chyba każdemu rodzicowi. Dzięki prostym edukacyjnym filmom możemy na chwilę zabawić dziecko i zapewnić możliwość poszerzania słownictwa. Bajkowi bohaterzy stali się ulubieńcami wielu dzieci, dlatego gadżety z nimi związane mają bardzo duże powodzenie.
Czasopismo „Teletubbies” zachęca do rozwijania wielu umiejętności w towarzystwie ulubionych bohaterów. W pierwszym numerze znajdziemy Laa-Lę i łóżeczko oraz wiele propozycji zabaw. Mali odkrywcy świata nauczą się wskazywać palcem, łączyć kropki, kolorować. Nie zabraknie też czytanki z ilustracjami, co pozwoli na interaktywne czytanie. Do tego pojawią się pierwsze litery. W tym numerze są to „l” i „a”, czyli litery wchodzące w skład imienia Laa-Laa. Najmłodsze dzieci będą wodziły palcem po literach, a starsze mogą wykorzystać kredki. Wśród zadań nie zabraknie też ćwiczeń ruchowych. Razem z bajkowymi bohaterami dzieci muszą skakać, kręcić się, tańczyć, przewracać się. Z czasopisma można wyciąć bączek zachęcający do takich zabaw. W gazecie są również zabawy z dopasowywaniem cienia do przedmiotu, pierwsze cyfry, wyliczanki. Zabawki pojawiające się w kolejnych numerach staną się interesującym dodatkiem do codziennych zabaw z bohaterami.
Całość przemyślana i pełna różnorodnych zadań pozwalających dzieciom na przygotowanie się do przedszkola. Nam gazetka bardzo przypadła do gustu i na pewno sięgniemy po kolejne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz