Etykiety

piątek, 7 lipca 2017

"Gru, Dru i minionki. 1000 naklejek"Naklejki to coś, co w naszym domu zawsze przychodzi z pomocą i pomaga zorganizować zabawę nawet w najnudniejszym miejscu, jakim jest poczekalnia u lekarza. Książeczki z naklejkami to rzecz, bez której nie wyobrażam sobie zabawy i nauki. Jeśli połączymy naklejki z ulubionymi postaciami z filmów to zabawa będzie idealna.
Dla miłośników minionków Wydawnictwo Egmont przygotowało serię interesujących książek. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć książki z naklejkami. „Gru, Dru, i minionki” to doskonali bohaterzy do wspólnych zabaw nawet dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji widzieć filmu animowanego. Poza bardzo bogatym zestawem naklejek w publikacji znajdziemy wiele zabaw. Dzięki podzieleniu książki na dwie części (naklejki + zadania) łatwo odnaleźć się w treściach. W części z ćwiczeniami znajdziemy zadania polegające na dopasowaniu naklejki do cienie, rozpoznania postaci, wpisywaniu imion, znajdowaniu różnic w bardzo szczegółowych ilustracjach, budowania niezwykłych projektów, wymyślania niezwykłych tańców, które później trzeba koniecznie odtańczyć, przejścia labiryntu, ubierana postaci w stroje, szukania wyjścia z podkopów, rozegrania bitwy, odtworzenia ciągów logicznych, złożenia puzzli, kolorowania, uzupełnienia sudoku, stworzenia bajki, rysowania własnego portretu, poznawania tajemniczych gadżetów, poznawania postaci po szczegółach i szpiegowskiego ćwiczenia pamięci.
Na naklejkach królują minionki, które doskonale przydadzą się w zadaniach zamieszczonych w drugiej części książki. Nie zabraknie również innych filmowych bohaterów oraz wykorzystywanych przez nich gadżetów pomagających rozwiązać ćwiczenia. Ponad to znajdziemy tam bardzo wiele naklejek, których w ćwiczeniach nie wykorzystamy, ale doskonale sprawdzą się w czasie tworzenia pięknych prac, ozdabiania dziecięcych dzieł.
Całość jest interesująca. Sceny z filmu przeplatają proste rysunki wykonane w różnych stylach. Różne drobiazgi (np. banany) pomogą w liczeniu szczegółów, znajdowanych różnic.
Publikacja oferuje wiele interesującej zabaw. Całość przemyślana, z wieloma różnorodnymi (zarówno pod kątem trudności jak i treści) zadaniami zachęcającymi do pracy i rozwijania różnorodnych umiejętności. Wielkim plusem jest to, że każdy jest w stanie znaleźć wśród bohaterów zadań swoją ulubioną postać. Dzięki temu dzieci chętniej pracują i mogą rozwijać swoją spostrzegawczość, koncentrację, motorykę małą, chwyt pęsetowy, dokładność. Zdecydowanie polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz