Etykiety

wtorek, 11 lipca 2017

Hervé Tullet "Paluszkowa olimpiada"Hervé Tullet, Paluszkowa olimpiada, tł. Dorota Malina, Kraków „Insignis” 2017
Ćwiczenie paluszków, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie różnych ról, robienie zawodów, doskonalenie umiejętności mówienia to jedna z ważniejszych zadań małego człowieka, dlatego warto inwestować w paluszkowe pacynki, wykorzystywać naklejki i książeczki zabierające nas w świat paluszkowych przygód.
„Paluszkowa olimpiada” to lektura zachęcająca do ruszania paluszkami, wykonywania nimi różnych czynności: podnoszenia ciężarów, fikania, robienia salt, skoków do basenu, biegania, wszystko w czasie dziecięcego siedzenia z książką w ręku (czyli doskonały pomysł na zabawę w poczekalniach).
Prostym ćwiczeniom palców na pewno będą towarzyszyły dziecięce opowieści dotyczące tego, co ich paluszki właśnie robią. Jesteście ciekawi jak bardzo bogatą wyobraźnię mają Wasze dzieci to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę.
Lektura będzie doskonałym materiałem do pracy w parach. Dzieci będą wzajemnie obserwowały i opowiadały sobie o wyczynach ich palców.
Książka będzie też doskonałym sposobem na uzmysłowienie dorosłym, że w machaniu rączkami, ćwiczeniu różnych akrobacji palców nie ma nic złego, ponieważ dziecko instynktownie przygotowuje się do szkolnej nauki.
Wielkim plusem publikacji są proste ilustracje zachęcające do tworzenia własnych zawodów, wymyślania konkurencji. W naszym przypadku niezwykle ważne jest też to, że strony są bardzo śliskie i dzięki temu można po nich pisać pisakami suchościeralnymi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz