Etykiety

niedziela, 2 lipca 2017

"Zaginiona Flota PRZESTRZEŃ ZEWNĘTRZNA: Strażnik" JACK CAMPBELLJACK CAMPBELL
Zaginiona Flota  PRZESTRZEŃ ZEWNĘTRZNA: Strażnik
Premiera 18 sierpnia
Ø  Zaginiona Flota to światowy bestseller, książki z serii zostały przetłumaczone na kilkanaście języków (w tym także rosyjski, fancuski i polski)
Ø  Seria ta jest uważana za jedną z najlepszych ze swojego gatunku
Ø  Największym uznaniem cieszą się sceny batalistyczne opisane przez Campbella, i przyznać trzeba, że opisy te, to prawdziwy majstersztyk
Cały cykl Zaginionej Floty włącznie z "Przestrzenią Zewnętrzną", stanowi jeden z najlepszych przykładów na militarystyczne sci-fi. Jeśli ktoś z was oglądał serial Battlestar Galactica (…) to z pewnością szybko odnajdziecie się w tej powieści.
- Lubimy czytać 
Seria Jacka Campbella to najlepsza militarna fantastyka, jaką znam
- Catherine Asaro, laureatka nagrody Nebula.
Próżnia kosmosu jest zimna i głucha. Campbell nasyca ją żarem gwiezdnych batalii i hukiem śmiercionośnych dział. Jego space opera ma bowiem to, co cenię najbardziej - potrafi tchnąć życie nie tylko w bohaterów, ale i w taniec kosmicznych flot.
- Marcin Podlewski, autor „Głębi”
O książce:
Pierwsza flota admirała Geary przetrwała wyprawę na niezbadane dotąd przez człowieka terytoria galaktyki, podróż która doprowadziła do odkrycia kilku obcych cywilizacji, głównie wrogich, choć jedna może stać się sojusznikiem ludzkości. Kolejną misją Geary’ego jest zapewnienie bezpieczeństwa systemowi Midway, którego ludność i władze zbuntowały się przeciw upadającemu imperium Światów Syndykatu.
Co więcej, admirał musi bezpiecznie powrócić do przestrzeni Sojuszu, by doprowadzić tam wysłanników Tancerzy, oraz zdobyty na Zekach wrak superpancernika, który może być najbardziej cenną zdobyczą ludzkości na przestrzeni całych dziejów. 
JACK CAMBELL
John Hemry (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) jest autorem militarnych powieści science fiction. Tworzy opierając się na swoich doświadczeniach - uczęszczał do US Naval Academy, był oficerem US Navy (obecnie na emeryturze), a jego ojciec służył w siłach zbrojnych USA.
Stworzył dwie książkowe serie: Stark's War i Paul Sinclair. Pod pseudonimem Jack Campbell, opublikował wielotomową serię Lost Fleet, które szybko zyskały sobie tytuł bestsellerów i zostały przetłumaczone na kilkanascie języków (w tym także rosyjski, fancuski i polski).
Obecnie mieszka w Maryland wraz z żoną i trójką dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz