Etykiety

sobota, 22 lipca 2017

„Gru, Dru i minionki. Superalbum z naklejkami”Ulubieni bohaterowie skutecznie mogą zachęcić dzieci do rozwijającej zabawy. Pojawienie się kolejnej odsłony lub części filmu animowanego sprawia, że młodzi odkrywcy chętnie sięgają po gadżety z poznanymi w kinie postaciami. Ostatnio są nimi minionki, które od 2010 roku regularnie powracają do naszych kin. „Jak ukraść Księżyc” wprowadziło do domów na całym świecie żółte stworki w różnych odsłonach: maskotki, plastikowe zabawki, naklejki, albumy, książki. W kolejnej części sympatyczne istotki pojawiają się na pierwszym planie. „Minionki rozrabiają” to zupełnie inna opowieść o znanych bohaterach: źli stają się dobrymi, pod wpływem nowych ról społecznych ulegają przemianie, uczą się odpowiedzialności, wiodą dość nudne życie, które mogą urozmaicić różnymi misjami. Kolejne części są w podobnej konwencji życia ważnymi dla świata misjami.
Minionki to istotki, które zarówno w kinie, jak i w postaci gadżetów wywołują uśmiech. Ich prostota, żółty kolor, zabawny wygląd, sympatyczne minki sprawiają, że przyciągają uwagę dzieci. Soczyste kolory sprawiają, że trudno oprzeć się ich urokowi. Z tego powodu chętnie sięgamy po wszelkiego rodzaju książki, albumy, zadania pozwalające rozwijać różne umiejętności.
„Gru, Dru i minionki. Superalbum z naklejkami” doskonale nawiązuje do filmu. Stawia przed dziećmi wiele wyzwań: muszą rozpoznać postacie, dowiedzieć się więcej o ich misjach, zaplanować pościg, dotrzeć do siedziby LAP-u, sporządzić akta, pokolorować bohaterów, podpisać ilustracje, wcielić się w role szpiegów, ubrać minionki, rozpoznać minionki po ich charakterystycznych cechach, policzyć elementy ilustracji, odtworzyć ciągi. Nie zabraknie też interesujących gier pamięciowych, masek, wcielanie się w rolę stylisty, puzzli, sudoku, dopasowywanie bohaterów do cieniów, kopania tuneli, tworzenia słów z proponowanych liter. Całość jest bardzo interesująca, pozwala skutecznie przyciągnąć uwagę dzieci i zachęca do rozwijania wielu umiejętności: spostrzegawczości, logicznego myślenia, liczenia, motoryki małej. Dużą atrakcją są tu naklejki, które stają się świetnym przerywnikiem w bardziej męczących zadaniach. Poziom trudności poszczególnych ćwiczeń jest bardzo zróżnicowany: z kolorowankami i dopasowywaniem naklejek do cieni poradzą sobie przedszkolaki, z układaniem słów z liter uczniowie nauczania początkowego.
Ćwiczenia polecam zarówno przedszkolakom, jak i uczniom nauczania początkowego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz