Etykiety

środa, 5 lipca 2017

"Superkolorowanki. Gru, Dru i minionki"Superkolorowanki. Gru, Dru i minionki, praca zbiorowa, Warszawa „Egmont” 2017
W Wydawnictwie Egmont regularnie pojawiają się interesujące książki wprowadzające małych czytelników w świat filmowych bohaterów. Dzięki temu kolejne premiery filmów mogą stać się pretekstem do ciekawej zabawy, rozwijania umiejętności oraz przypominania sobie filmowych bohaterów. Tym razem do młodych czytelników trafiają interesujące książki o minionkach. Znajdzie się wśród nich kolorowanka, zeszyt z zadaniami, książka z naklejkami, powieść i wiele innych interesujących pozycji, o których napiszę w najbliższym czasie. Dziś opowiem o interesującej kolorowance oraz plusach tego typu zajęć pozwalających rozwijać zmysł estetyczny, koncentrację, motorykę małą, a nawet wpływają na kompetencje językowe. Poza koniecznością skupienia się, odpowiedniego chwycenia narzędzia pracy, dobrania odpowiedniego koloru i odpowiedniego nacisku kredką na kartkę kolorując uruchamiamy bardzo ważny ośrodek Broki odpowiedzialny za ośrodek mówienia. Można go ćwiczyć również za pomocą pracy z różnymi masami, ale nie zastąpią one precyzyjnego kolorowania niezbędnego w nauce pisania liter, czyli wprowadzającego dziecko w świat słowa pisanego.
Mózg jest całkiem podobny do innych naszych mięśni: im bardziej go ćwiczymy tym jest sprawniejszy. Kolorowanie i malowanie rozwija przede wszystkim obszary odpowiedzialne za zdolności manualne i twórcze myślenie, a do tego pomaga zrelaksować się osobom, którym medytacja sprawia problemy. Ukierunkowanie myśli na określony materiał pozwala osiągnąć stan pozwalający nam na oderwanie się od codziennych problemów. Dzięki temu jest to też świetny materiał dla osób ze skłonnościami do depresji. Jeszcze jednym ważnym skutkiem kolorowania jest pobudzenie obu półkul mózgu, dzięki czemu ćwiczymy swoją inteligencją.
Połowa sukcesu to wyjście dziecku naprzeciw z odpowiednimi materiałami. Takimi mogą być oczywiście kolorowanki z ulubionymi bohaterami filmowymi. Wydawnictw Egmont dysponuje bardzo szeroką propozycją w tym zakresie. Czasami łączy ilustrację z kolorowanką, aby zachęcić młodych odkrywców świata do pracy. Dla starszych dzieci są kolorowanki z zadaniami. „Gru, dru i minionki. Superkolorowanki” to kolorowanka wzbogacona o zadania ćwiczące spostrzegawczość, zachęcająca do analitycznego myślenia, rysowania oraz zabiera dzieci w świat filmowych bohaterów, przypomnieć sobie informacje o nich. Każda kolorowanka znajduje się na jednej kartce, dzięki czemu można wycinać lub wyrywać kartki z bloku i ozdabiać nimi pokój.
Kolorowanki z minionkami na pewno sprawią radość przedszkolakom, uczniom nauczania początkowego oraz wszystkim miłośnikom minionków. Wśród szablonów znajdziemy wzory bardzo proste (z którymi poradzi sobie 3-4 latek) oraz wymagające dużej wprawy, cierpliwości i rozwiniętych umiejętności kolorowania. Do zeszytu dołączono cztery kredki w kolorach, które są tu niezbędne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz