Etykiety

sobota, 12 stycznia 2019

DIY: brokatowe serduszka do zawieszenia w oknie, wstawienia do doniczki lub powieszenia na ścianie

Godzina roboty, 2 dni suszenia na grzejnikach  i dziś w oknie powiesiłyśmy serduszka zamiast świątecznych ozdób.
Serduszka zrobione z masy solnej z dodatkiem brokatu. Nasze są w wersji do wieszania w oknie. Przez otwory przewieszam czerwoną wstążkę lub gumkę i zawieszam na żabkach. Można w wilgotne serduszka wbić wykałaczkę (muszą być grubsze) i taak wysuszyć je przez 2 dni na grzejniku. Można z nich robić łańcuchy na ściany. Wystarczy w każdym zrobić po dwa otwory, a później przewlec przez nie ozdobną wstążkę. W przypadku jednego otworu trzeba po każdym przewleczeniu odmierzyć, w którym miejscu musi być pętelka, aby całość tworzyła dłuższą ozdobę.
U nas było ugniatanie, wałkowanie, wyciskanie, czyli ćwiczenie rąk i koncentracji. Córka miała zajęcie na godzinę i była niesamowicie dumna, że sama zrobiła te serduszka. Jeśli robicie z samej masy solnej możecie jeszcze ozdoby pomalować i posypać brokatem. Do malowania polecam farby akrylowe. Trzeba wówczas pomalować jedną stronę i na pergaminie odstawić do suszenia na grzejniku (żeby farba szybciej wyschła). Kupując farby akrylowe musicie zwrócić uwagę na to, czy będą one matowe, czy świecące. My zawsze wybieramy te drugie, ponieważ prace dużo lepiej wyglądają.
A tu przepis na masę solną: szklanka soli, szklanka mąki pszennej i pół szklanki wody. Jeśli chcecie brokatowe to do masy dodajecie jeszcze brokat.
Miłej zabawy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz