Etykiety

czwartek, 11 kwietnia 2024

Lucy Beech "Jakie zwierzę wybrać" il. Anna Chernyshova

Prędzej czy później każde dziecko przerabia okres chęci posiadania pupila. Decyzja o posiadaniu zwierzaka i jego wybór jest jedną z ważniejszych, ponieważ ma wpływ na wiele lat życia. Wokół zwierzaka i jego potrzeb będzie toczyła się codzienność. W przypadku wyboru pupila trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy, zastanowić się, co się z nim zrobi w czasie urlopów, wyjazdów, chorób. Bardzo cieszy mnie to, że do młodych czytelników trafiła książka Lucy Beech i Anny Chernyshovy „Jakie zwierzę wybrać” pozwalająca dzieciom lepiej poznać różnorodne zwierzaki, dostrzec zalety i wady decyzji o posiadaniu pupila. Publikacja będzie świetnym punktem wyjścia do poruszenia tematu odpowiedzialności, codziennej opieki, ale też poznać zachowania ich reakcje na zmianę pór roku i dni. Dobra analiza zachowań różnych gatunków pozwolą uniknąć sytuacji krzywdzących dzieci i zwierzęcych podopiecznych. Marzenia o konkretnym pupilu warto skonfrontować z wiedzą, przekonać się, z jakimi wyzwaniami będą mieli do czynienia, czy są w stanie zapewnić odpowiednią przestrzeń i aktywność, a także pokarm.

„Jakie zwierzę wybrać” to ciekawa publikacja, która krok po kroku pozwala nam wejść do świata pupilów. Dowiemy się jakie cechy one mają, czego potrzebują, co może być dla nich uciążliwe, czym mogą nas zaskoczyć, kiedy i w jakim stopniu są aktywne. Przekrój gatunków oraz ras mamy tu szeroki. Pokazanie potrzeb sprawi, że pojawią się pytania o to, czy na pewno mamy warunki na pupila, czy nie będzie się on z nami męczył. Dowiemy się, który zwierzak będzie wymagał od nas większego zaangażowania, a który będzie gdzieś tam w tle, ale nie da się przytulić.
Bardzo podoba mi się to, że nie ma tu namawiania do posiadania zwierzaka tylko trzeźwe dostrzeganie potrzeb obu stron, przykłady z konkretnymi argumentami zarówno „za” jak i „przeciw” oraz poznania alternatyw.
Ciekawe treści dopełniają fantastyczne, ale jednocześnie bardzo proste ilustracje, które zajmują całe rozkładówki. Poszczególne zwierzęta pojawiają się w towarzystwie innych i na kolorowych tłach. Zróżnicowana czcionka sprawia, że ważniejsze tematy są tu pięknie podkreślone.  Całość wydrukowana na bardzo dobrej jakości papierze, starannie zszyta i oprawiona w solidną, kartonową okładkę. Zdecydowanie jest to ciekawa lektura dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego.
Zapraszam na stronę wydawcyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz