piątek, 4 marca 2016

"Małe księżniczki" i "Dinozaury" z naklejkami

​Tamara Michałowska, Małe księżniczki. Moje pierwsze naklejki, Wrocław "Siedmioróg" 2016
​Tamara Michałowska, Dinozaury. Moje pierwsze naklejki, Wrocław "Siedmioróg" 2016

Książeczki z serii "Moje pierwsze naklejki" należą do naszych ulubionych materiałów edukacyjnych. Śliskie strony z pięknymi ilustracjami, piękne naklejki, które łatwo przykleić i odkleić, a do tego możliwość pisania po stronach pisakami do tablic sprawia, że zapewniają nam one wiele zabawy. Dzięki różnorodnej tematyce dziecko może wybrać sobie książeczkę z bliskimi mu postaciami. W naszej domowej bibliotece od miesięcy mamy "Moje ulubione zwierzęta". Dzięki niej mogłyśmy poznawać podstawowe nazwy, naklejki pozwalały na ćwiczenia polegające na przyklejaniu zwierząt we wskazane przeze mnie miejsca (pod, nad, obok). Teraz do naszych rąk trafiły kolejne dwie książeczki z tej serii: "Małe księżniczki" i "Dinozaury". Pierwsza pozwala na strojenie księżniczek w odpowiednie suknie, robienie im pięknych fryzur, układanie opowieści, zdobienie otoczenia. W "Dinozaurach" znajdziemy sporo wolnej przestrzeni pozwalającej na rysowanie, przyklejanie gadów.
Książeczki bardzo dobrze sprawdzają się jako materiał terapeutyczny. Zachęcają dzieci do ciągłego przeobrażania stworzonego otoczenia, a solidne i śliskie strony zachęcają do rysowania pisakami do tablic, dzięki czemu pomogą ćwiczyć ręce i przygotować je do nauki pisania.
Polecam dzieciom od drugiego roku życia. Pisaków nie ma w zestawie, ale przypadkowo przetestowałyśmy, że świetnie po nich się rysuje i zmazuje, więc warto dokupić, aby urozmaicić zabawę.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz