środa, 23 marca 2016

Katarzyna Bajerowicz "Miodowy blok rysunkowy, do wycinania, klejenie, malowania i dobrej zabawy"

http://nk.com.pl/miodowy-blok-rysunkowy/2279/ksiazka.html#.VvLHEHrsvIU

Katarzyna Bajerowicz, Miodowy blok rysunkowy, do wycinania, klejenie, malowania i dobrej zabawy, Warszawa "Nasza Księgarnia" 2016
"Mamo, opowiem ci, skąd się bierze miód" Katarzyny Bajerowicz i Macieja Brykczyńskiego to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Poza interesującymi ilustracjami, wieloma informacjami, które przydadzą się w szkole dzieci znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz propozycje zabaw. Bardzo grube strony sprawiają, że książka będzie dziecku służyła przez lata. Doskonałym uzupełnieniem tej zachęcającej dzieci do czytania książki jest "Miodowy blok rysunkowy" Katarzyny Bajerowicz. Mali odkrywcy znajdą w nim wiele sprytnych sposobów na własnoręczne narysowanie pszczoły, narysowanie pięknych kwiatów, stworzenie kolorowej łąki pełnej kwiatów dla pszczół, będą ćwiczyli spostrzegawczość, motorykę małą, rozwiązywali zagadki, wędrowali tunelami, liczyli pszczoły, tworzyli kształty owoców i je kolorowali, wycinali, kreślili, tworzyli motyle i wiele innych interesujących pomysłów. Każda strona jest kolejną przygodą w świecie owadów.
Wielkim plusem bloku jest prosta forma dostosowana do dziecięcych umiejętności. Po skończeniu zadania dziecko w nagrodę dowiaduje się kolejnej ciekawostki z życia pszczół, np. że pszczoły czują smaki nie tylko językiem, ale i nogami. Gruby papier pozwala dziecku na tworzenie zgodnie z własnymi możliwościami.
"Miodowy blok rysunkowy" to nie tylko świetny materiał edukacyjny, ale i terapeutyczny. Szczególnie polecam dzieciom z zaburzeniami relacji społecznych, brakiem umiejętności naśladowania, autyzmem. Rodzic znajdzie tu gotowe pomysły na zabawy z farbkami, kredkami, pisakami, klejem i nożyczkami. Do zabawy można włączyć wszystkie zmysły. Malec będzie miał okazję maczać rączki w farmie, uczyć się trzymania kredki, długopisu, pisaka, nożyczek. Ponad to będzie naśladował prostą czynność wykonywaną przez dorosłego. Większość zadań będzie wtedy potrzebowała dodatkowych kartek z bloku technicznego i kolejnych godzin ćwiczeń. "Miodowy blok rysunkowy" pozwoli nie tylko na twórczą zabawę, ale i na odkrywanie możliwości ciała dziecka. Robienie żółtych kleksów zmieniających się w bzyczące owady sprawi, że mali artyści chętniej będą siadać do zadań. Ćwiczenia rąk mogą być również świetnym pretekstem do ćwiczeń logopedycznych. Namalowane i narysowane pszczoły mogą pięknie bzyczeć, a motylki robić "fry".
Ten bogaty w zadania blok polecam wszystkim przedszkolakom.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz