środa, 9 marca 2016

​Tamara Michałowska "W Zoo. Kolorowanka podłogowa" il. Aku-Aka Creations

http://siedmiorog.pl/malowanka-podlogowa-w-zoo.html

​Tamara Michałowska, W Zoo. Kolorowanka podłogowa, il. Aku-Aka Creations, Wrocław "Siedmioróg" 2016
Moja córka jest wielka miłośniczką malowania na podłodze. Może wtedy rozłożyć się z olbrzymią kartką papieru i tworzyć. Postanowiłam to jej zamiłowanie do malowania dużych forma wykorzystać. Pomogło mi w tym Wydawnictwo Siedmioróg oferujące kolorowanki w rozmiarze XXL. Znane nam motywy zostały przeniesione na kartkę o wymiarach 128 cm x 82 cm. Dzięki takim rozmiarom dziecko jest zmuszone do wracania do rozpoczętej pracy, co pozwala kształtować poczucie, że nie zawsze wszystkie zadania da się skończyć w kilkanaście minut. Do tego dzieci uczą się systematyczności, dbałości o szczegóły, a po zakończeniu pracy mogą wywiesić swoje olbrzymie dzieło we własnym pokoju, co pozwoli na budowanie poczucia własnej wartości. Nasz dom jest oblepiony córki pracami i bardzo zachęcam wszystkich rodziców do tego. Z własnych prac dzieci uczą się więcej. Pokolorowanie zwierząt, pokazywanie ich plastikowych figurek (warto nabyć taki zestaw do stworzenia własnego zoo), czytanie książek przyrodniczych (Siedmioróg oferuje bogaty wybór) sprawia, że przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas bardzo szybko zdobywają wiedzę, która przyda im się w szkole, w czasie wizyty w Zoo, a do tego pozwoli ćwiczyć pamięć, co jest bardzo ważne w czasie edukacji oraz pomaga w robieniu kariery zawodowej.
Wśród oferowanych przez Siedmioróg olbrzymich kolorowanek znajdziemy "Księżniczki" i "W Zoo". Obie nawiązują do wcześniej kolorowanych przez nas ćwiczeń bogatych w zadania i przemycających sporo wiedzy. W kolorowankach podłogowych poza znanymi motywami dzieci znajdą quiz pozwalający na sprawdzenie zdobytej wiedzy.
Kolorowanka "W Zoo" zabiera nas na wycieczkę do ogrodu zoologicznego, w którym spotkamy zebry, lwy, tygrysy, żyrafy, krokodyle i wiele różnych zwierząt. Poza nimi spotkamy tam ludzi oglądających zwierzęta. Taka kolorowanka może być świetnym przygotowaniem do rodzinnej wycieczki. Ponad to jest to świetny materiał terapeutyczny. Przed lub po pokolorowaniu dziecko może dopasowywać swoją kolekcję plastikowych figurek do tych na rysunku, uczyć się ich nazw, wydawanych odgłosów. Warto przeplatać zabawę niedługimi filmami przyrodniczymi: kolorowanie jednego zwierzęcia i jeden kilku do kilkunastominutowy film pokazujący zwierzę w jego naturalnym środowisku.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz