środa, 9 marca 2016

Tamara Michałowska "Księżniczki. Kolorowanka podłogowa" il. Aku-Aka Creations


​Tamara Michałowska, Księżniczki. Kolorowanka podłogowa, il. Aku-Aka Creations, Wrocław "Siedmioróg" 2016
Moja córka jest wielka miłośniczką malowania na podłodze. Może wtedy rozłożyć się z olbrzymią kartką papieru i tworzyć. Postanowiłam to jej zamiłowanie do malowania dużych forma wykorzystać. Pomogło mi w tym Wydawnictwo Siedmioróg oferujące kolorowanki w rozmiarze XXL. Znane nam motywy zostały przeniesione na kartkę o wymiarach 128 cm x 82 cm. Dzięki takim rozmiarom dziecko jest zmuszone do wracania do rozpoczętej pracy, co pozwala kształtować poczucie, że nie zawsze wszystkie zadania da się skończyć w kilkanaście minut. Do tego dzieci uczą się systematyczności, dbałości o szczegóły, a po zakończeniu pracy mogą wywiesić swoje olbrzymie dzieło we własnym pokoju, co pozwoli na budowanie poczucia własnej wartości. Nasz dom jest oblepiony córki pracami i bardzo zachęcam wszystkich rodziców do tego. Z własnych prac dzieci uczą się więcej. Pokolorowanie zwierząt, pokazywanie ich plastikowych figurek (warto nabyć taki zestaw do stworzenia własnego zoo), czytanie książek przyrodniczych (Siedmioróg oferuje bogaty wybór) sprawia, że przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas bardzo szybko zdobywają wiedzę, która przyda im się w szkole, w czasie wizyty w Zoo, a do tego pozwoli ćwiczyć pamięć, co jest bardzo ważne w czasie edukacji oraz pomaga w robieniu kariery zawodowej.
Wśród oferowanych przez Siedmioróg olbrzymich kolorowanek znajdziemy "Księżniczki" i "W Zoo". Obie nawiązują do wcześniej kolorowanych przez nas ćwiczeń bogatych w zadania i przemycających sporo wiedzy. W kolorowankach podłogowych poza znanymi motywami dzieci znajdą quiz pozwalający na sprawdzenie zdobytej wiedzy. W "Pomocach dydaktycznych do kolorowania. Księżniczki" dzieci znalazły informacje o typach architektury, strojów, powozów, tańców, bajecznych istot, uprawianych sportów, ras psów i wiele innych informacji. Kolorowanka podłogowa jeśli jest wykorzystywana po wspomnianej to pozwala te informacje przypomnieć, utrwalić.
Kolorowanka podłogowa doskonale sprawdzi się w pracy zespołowej. Dzięki dużej powierzchni, różnorodnym wzorom może posłużyć jako materiał dla kilku dzieci, ale może też pomóc w ćwiczeniu umiejętności wracania do nieskończonego zadania, co pozwala kształtować umiejętność skupiania się na przedmiocie lub zadaniu dłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz