sobota, 26 marca 2016

"Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj" il. Agnieszka Antoniewicz

http://nk.com.pl/ksiezniczki-rysuj-zgaduj-koloruj/2280/ksiazka.html#.VvZa4XrsvIU
Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj, il. Agnieszka Antoniewicz, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2016
Jednym ze sposobów ćwiczenia koncentracji jest kolorowanie. Długie utrzymanie uwagi na jednej czynności ma bardzo duży wpływ na sukcesy w edukacji oraz w życiu zawodowym. Ludzie niepotrafiący kończyć rozpoczętego zadania zwykle mają kiepskie wykształcenie i mało płatną pracę. Stąd można wyciągnąć wnioski, że jeśli zależy nam na powodzeniu naszych dzieci musimy skupić się na trenowaniu koncentracji, a co za tym idzie możliwości zapamiętywania i analizowania.
Sposobów na taki trening jest wiele. Można bawić się plasteliną, modeliną, różnorodnymi masami, słuchać muzyki klasycznej i wąchać olejki zapachowe w czasie nauki, rozwiązywać rebusy, przemierzać labirynty, porównywać ilustracje. Większość tych czynności pozwala również na rozwijanie motoryki małej, która jest powiązana z umiejętnościami językowymi (szczególnie mowy).
Wszystkie te umiejętności można ćwiczyć dzięki prostemu, estetycznemu blokowi Agnieszki Antoniewicz „Księżniczki”. Dzieci znajdą tam wzory, które można pokolorować, pomalować, a nawet (jeśli są naprawdę bardzo cierpliwe i mają wyćwiczone paluszki) mogą wykleić plasteliną). Do tego nie zabraknie tam rebusów, labiryntów, ilustracji pozwalających na ćwiczenie spostrzegawczości. Każda strona zabiera małych odkrywców w świat baśniowych przygód, których tłem może być włączona przez rodziców muzyka klasyczna (Vivaldi u nas sprawdza się w takich sytuacjach idealnie) oraz podpalone kominki z olejkami zapachowymi.
„Księżniczki” to blok na pierwszy rzut oka dla dziewczynek. Nawet kolorystyka okładki zachęca je do sięgnięcia. W środku jednak znajdziemy interesujące zadania, którymi zainteresują się i chłopcy niebojący się rycerskiego starcia z trollami, niebrzydzący się żab, szukający smoków oraz budujący wspaniałe zamki (np. przez pomalowanie ich lub wyklejenie kuleczkami plasteliny). Blok idealnie sprawdzi się w zabawach rodzeństwa. Poza wieloma ćwiczeniami dzieci mogą odkryć uroki życia na zamku.
„Księżniczki” Agnieszki Antoniewicz to interesująca propozycja dla uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się w deszczowe dni lub lekcjach plastyki. Grube kartki pozwalają na rysowanie cienkopisami, kolorowymi długopisami, kredkami, pisakami, malowanie, wyklejanie. Jeśli szukamy alternatywy do nudnego ćwiczenia dłoni przez pisanie literek to ten blok będzie idealny. Nam tego typu kolorowanki pozwalają na naukę wracania do nieskończonych zadań, co również jest bardzo ważne w edukacji, a później w pracy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz