środa, 30 marca 2016

"Strażnicy Nocy" il. Ajka Jabłońska, Katarzyna NiemiroStrażnicy Nocy, il. Ajka Jabłońska, Katarzyna Niemiro, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2016
„Strażnicy Nocy” to piękna kolorowanka dla starszych miłośników sztuki tworzenia pięknych rysunków. Wyraziste linie, ilustracje nawiązujące do fantastyki i mitów sprawiają, że sięgną po nie również osoby chcące stworzyć niezwykłą pracę z pazurem. Grube kartki sprawią, że kolorowanka doskonale sprawdzi się w czasie rysowania i malowania. Z jednej strony bogate, a z drugiej dość proste wzory kuszą, by ilustracje były podstawą do stworzenia pięknych obrazów wykonanych farbami plakatowymi. Gotyckie wzory pełne symboli, metafory po oprawieniu w ramkę staną się doskonałą ozdobą wnętrz i pozwolą na ćwiczenie wielu umiejętności: doboru kolorystyki, praca rękami ważna w wielu schorzeniach a nawet stresie.
„Strażnicy Nocy” to interesujący zbiór wzorów z pogranicza magii, mitu, legend. Niezwykłe postacie, pogańskie boginie, czarodziejskie istoty zachęcają w wejście do świata niezwykłej przygody z kolorowanką. Bardzo dużym plusem jest solidny papier i jednostronny druk.
Szczególnie polecam wszystkim miłośnikom fantastyki, powieści gotyckich. Ja po raz kolejny jestem zachwycona kolorowanką z grubymi kartkami z Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wszystkie posiadają na końcu grubą tekturę, dzięki czemu można kolorować w każdym miejscu. Do tego ilustracje wykonano w taki sposób, by przyjemnie i dość łatwo się je kolorowało. Wyraźne granice między kolejnymi elementami sprawiają, że łatwiej rozdzielić pracę nad własnym dziełem. Ponad to klejenie nie utrudnia kolorowania i pozwala na łatwe wyrywanie kartek. Pozycję tą szczególnie polecam młodzieży.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz