piątek, 11 marca 2016

Zapachowe masy stymulujące - 9 rodzajów


1- masa z mąki ziemniaczanej i żelu pod prysznic
2- masa z mąki ziemniaczanej i żelu pod prysznic po 2x2 minutowym podgrzaniu w mikrofalówce (po każdym podgrzaniu mieszamy, a jak jest zbyt sypkie to dodajemy troszkę żelu)
3 - masa z mąki ziemniaczanej, żelu pod prysznic oraz łyżką soli do kąpieli
4-masa z mąki ziemniaczanej, żelu pod prysznic, soli do kąpieli po 2x2 min podgrzaniu (po każdym podgrzaniu mieszamy)
5- masa z mąki ziemniaczanej, żelu pod prysznic i oliwki (mniej więcej tyle samo oliwki co żelu, czyli najlepiej zrobić masę z żelu, masę z i je wymieszać; my tak robiłyśmy)
6- masa z mąki ziemniaczanej, żelu pod prysznic i oliwki po 2x2 min podgrzaniu (mieszamy, a jak za sypkie dodajemy troszkę żelu)
7- masa z mąki ziemniaczanej, oliwki , żelu pod prysznic, z łyżką soli po 2x 2 min podgrzaniu (mieszamy, dodajemy żel, żeby była lepka)
8 - Masa z mąki ziemniaczanej i oliwki.
Po zabawie 9 masami (każda inna w dotyku; poniżej dlaczego 9) dziecko może mieszać je wszystkie i powstanie kolejna, nieco inna masa
Przepis:
1). Do mąki ziemniaczanej (ok 0,75 kg) dajemy taką ilość żelu pod prysznic (mydła, olejku pod prysznic), aby była powstała klejąca masa.
2) Bierzemy dużą masy, wkładamy do porcelanowej miseczki, w której może zmieścić się dwa razy tyle masy i podgrzewamy 2 x2 min w mikrofalówce. Jeśli masa zrobiła się zbyt sypka to dodajemy żelu pod prysznic.
3) Z pierwszej masy bierzemy szklankę masy i mieszamy z łyżką soli do kąpieli.
4) Trzecią masę dzielimy na pół i jedną część podgrzewamy w mikrofalówce 2x2 min (po lekkim wystygnięciu mieszamy). Jeśli masa zrobiła się zbyt sypka to dodajemy żelu pod prysznic.
8) Bierzemy szklankę mąki ziemniaczanej i mieszamy z oliwką dla dzieci, aby miała konsystencję jak masa 1.
5) Mieszamy taką samo ilość masy 1 i 8 (najlepiej po dużej garści).
6) Dzielimy masę 5 na 3 części. Pierwszą część podgrzewamy 2x2 min w mikrofalówce.
7) Drugą część masy 5 mieszamy z łyżką soli do kąpieli (można podzielić ją na dwie części: jedną podgrzać, a drugą dać do zabawy bez podgrzewania).
Masy można zabrać też do kąpieli i obserwować, co dzieje się z nimi pod wpływem wody.
1 komentarz: