czwartek, 10 marca 2016

klejenie, malowanie - kilka pomysłów


U nas w domu niesamowite powodzenie mają prace manualne. Malowanie, klejenie, wygniatanie to ulubione zajęcia mojej córki, ale zawsze musimy robić coś nowego.
Oto nasze dzisiejsze prace
Do stworzenia pierwszego dzieła wykorzystałyśmy styropianową tackę, farbki, klej, makaron literkowy, brokat. Pomalowałyśmy tackę farbką, wysuszyłyśmy, a w tym czasie wykleiłyśmy kulkami bibuły szablon kwiatka. Następnie przykleiłyśmy do tacki, musnęłyśmy brokatem w żelu.
Drugie dzieło powstało na papierowej tacce. Córka przykleiła kwiatki, koraliki i napis makaronu.
Trzecie zadanie polegało na stworzeniu dżungli (czytamy "Afrykę Kazika" i chciałam, aby praca była tematycznie powiązana z lekturą). Naklejki ze zwierzętami i roślinami dostępne są w wielu supermarketach i sklepach papierniczych. Pomagają dzieciom wzbogacić ich prace. Córka przyklejała na kartce kolejne elementy według moich instrukcji (na środku przyklej liść, pod nim szopa pracza, po prawej stronie wiewiórkę, po lewej stronie szopa przyklej lwa itd.). W ten sposób dziecko uczy się słów nad, pod, obok, na prawo, na lewo, czyli podstaw, które przedszkolak powinien opanować.

1 komentarz:

  1. Piękne prace :) świetny pomysł by dzieci tworzyły coś same zamiast np. oglądać tv

    OdpowiedzUsuń