piątek, 4 marca 2016

Agnieszka Korol "Bajki o smokach podróżnych" il. Jolanta Jaworska

Agnieszka Korol, Bajki o smokach podróżnych, il. Jolanta Jaworska, Ząbkowice Śląskie "Wist" 2005
Smoki podróżne stały się naszymi przyjaciółmi. Z dzieciństwa i wielu bajek znałam złe bestie podobne do Smoka Wawelskiego, czyli takie, których uśmiercenie przynosiło ludziom pożytek. Poznałam też zabawne skoki z książki z Beaty Krupskiej i od razu się z nimi zaprzyjaźniłam. Do tego książka zachwyciła córkę. Na tym kończyła się lista opowieści o dobrych smokach. Na szczęście dzięki Agnieszce Korol lista mogła się poszerzyć. Jej wspaniałe smoki podróżne są bardzo przyjazne, uczą wielu rzeczy ludzi, łagodzą spory, szukają przyjaciół, żywią się pięknymi krajobrazami, a do tego są bardzo gadatliwe.
"Bajki o smokach podróżnych" to interesująca propozycja zarówno dla przedszkolaków jak i uczniów szkoły podstawowej. Autorka zabiera nas w swój piękny świat baśni, magii i szczęśliwych zakończeń. Złe zachowania zawsze są karane i zwykle wywołują dziwne konsekwencje. Jeśli mamy do czynienia ze złym czarnoksiężnikiem to na pewno nie będzie on dobrze władał czarami, a próby eksperymentowania na smoku sprawią, że nauczy się on, że na nikim nie można przeprowadzać doświadczeń. W przypadku niegrzecznej księżniczki ratunkiem dla całego królestwa może być tylko rycerz, który na swoim smoku podróżnym zabierze rozkapryszona młodą damę w podróż po świecie. Mali czytelnicy odkryją, że czasami nie tylko oni nie chcą być sobą tylko kimś zupełnie innym. Z prośbą o zmianę postaci do wróżki zwróci się jeden ze smoków i dzięki nowym, wcieleniom odkryje, że najlepiej czuje się jako smok. W opowieściach nie zabraknie krasnoludków, rycerzy, czarownic, wróżek, czarnoksiężników, czarodziejów, królewiczów i wielu bajkowych postaci bawiących oraz uczących dzieci odpowiednich zachowań.
Książka posiada interesujące ilustracje pozwalające wprowadzić małych czytelników w książkowy świat. Strony zszyto jak w zeszycie, czyli za pomocą zszywek. Okładka jest lekko usztywniona i śliska. Plusem jest duża czcionka zachęcająca mniejsze dzieci do samodzielnego czytania.
Książkę polecam wszystkim miłośnikom smoków. My bawiłyśmy się z nią znakomicie.
kup książkę
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz