środa, 23 marca 2016

Christophe Cazenove i William Maury "Sisters. 3: To ona zaczęła!"


Christophe Cazenove i William Maury, Sisters. 3: To ona zaczęła!, il. W. Maury, tł. Maria Mosiewicz, Warszawa "Egmont" 2016
Kolejna część przygód sióstr Wendy i Marine jest równie zwariowana jak wcześniejsze. Mali czytelnicy poznają uroki posiadania rodzeństwa, przeżyją interesujące przygody, poznają świat rodzeństwa widziany z boku. Zabawne, czasami złośliwe, cyniczna, a nawet naiwne siostry uczą się wielu rzeczy. Marine dzięki Wendy odkryje tajniki mody, pozna zainteresowania starszych dziewczyn, a  nawet przeżyje niezapomniane chwile na obozie, mającym dzieciom przybliżyć naturę i odkryją, że bardzo szybko rosną. Mimo wielu różnic po raz kolejny okaże się, że dziewczynki łączy bardzo wiele: domek "na drzewie", krawiectwo, niechęć do sprzątania i wiele, wiele innych rzeczy.
Trzeci część komiksu "To ona zaczęła!" doskonale nawiązuje do zdania, które rodzice dzieci słyszą. Może im się wydawać, że rodzeństwo nie robi nic poza rywalizacją i kłótniami. Na szczęście prawda jest inna. Dziewczynki potrafią współpracować, chociaż jest to bardzo trudna współpraca. Wszystko troszkę przez różnicę wieku. Dla nastoletniej Wendy posiadanie sporo młodszej siostry to utrapienie, ponieważ czuje się ciągle naśladowana, a ona przecież chce być niepowtarzalna. Do tego dochodzi wiele męczących zachowań (paplanina, naiwność, pouczanie), ale bywają też plusy: zawsze ma z kim spędzić czas, a naiwność Marine potrafi być rozbrajająca i na pewno pomoże w starciu z rodzicami.
Każdy komiks to zbiór zabawnych scenek, dzięki czemu dzieci nie muszą czytać w kolejności tylko losowo. Piękne kolory, przyciągające rysunki, zabawne dialogi zachęcają młode czytelniczki do czytania. Jeśli Wasze córki nie lubią czytania to seria komiksów "Sisters" będzie doskonałym sposobem rozwiązania tego problemu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz