Etykiety

niedziela, 4 stycznia 2015

Aleksandra Pieczaba "Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków"http://zaczytani.pl/
Aleksandra Pieczaba, Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków, Gdynia „Novae Res” 2015
„Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków” Aleksandry Pieczaby na pierwszy rzut oka rozczarowuje: brak tu pięknych kolorowych ilustracji. Większość książki to polecenia, słówka i ramki, przez co przypomina większość materiałów edukacyjnych, na jakich pracowali moi nauczyciele. To bardzo systematycznie zniechęcało mnie do nauki języka obcego.
Po wczytaniu się w treść książki zmieniamy zdanie. Jest ona kierowana nie do dzieci, ale do rodziców, którzy pragną przekazać dzieciom podstawy języka angielskiego. Temu poznawaniu będą towarzyszyły różnorodne zabawy: rysowanie, dopasowywanie, zabawy w teatrzyk, poznawania członków rodziny, zabawy ze zdjęciami. Dziecko do książki nie powinno zaglądać. Jest ona pomocą dla rodzica, który uczy się uczyć. Z tej perspektywy jest to książka dobra, ponieważ nie zmusza malucha do nudnego ślęczenia nad zadaniami, a proces nauki jest przyjemny. Wielkim plusem jest też brak konieczności znajomości języka obcego przez uczącego: rodzic lub opiekun może poznawać język razem z przedszkolakiem, który przy okazji odkrywania angielskiego ćwiczy inne umiejętności przydatne w szkole.

1 komentarz:

  1. Książka, jeżeli zostanie dobrze użyta może stanowić bardzo dobry wstęp do nauki języka i zachęcić do dalszego poznawania angielskiego. Jednak sama w sobie jest bezużyteczna jeżeli rodzic lub opiekun nie zechcą spędzić ze swoją pociechą wspólnie czasu na naukę. Książkę przeczytaliśmy i zrecenzowaliśmy tutaj:
    http://moznaprzeczytac.pl/superksiazka-do-angielskiego-dla-przedszkolakow-aleksandra-pieczaba/

    OdpowiedzUsuń