Etykiety

piątek, 2 stycznia 2015

Katarzyna Zychla "Guziczek. Historie nie byle jakie"http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1560&tytul=Guziczek.-Historie-nie-byle-jakie
Katarzyna Zychla, Guziczek. Historie nie byle jakie, il. Ewa Podleś, Kraków „skrzat” 2014
„Guziczek. Historie nie byle jakie” to zbiór niewielkich rozmiarów  dwudziestu pięciu opowieści, w których Katarzyna Zychla pozwoliła swojej wyobraźni rozwinąć skrzydła, przez co mamy tu różnorodnych bohaterów: od guzików, przez dzieci po zwierzęta i przedmioty. Jest to świat pełen niespodzianek, dobra a czasami i magii kryjącej się w prostych przedmiotach połączonych z miłością, czego najlepszym dowodem może być tajemnicza czerwona kula podarowana przez jeża mamie potrafiącej wyczarować z niech dżem jabłkowy dla całej rodziny.
Razem z bohaterami uczymy się tez pokonywać swoje słabości i nieśmiałość. Odkrywamy, że nasza niezwykłość i piękno mogą być przed nami ukryte, jeśli nie pozwolimy sobie na własne wielkie odkrycia i szybowanie ku spełnieniu marzeń tak jak motyl błękitek, który wstydzi się swojej szarości lub muzykalna świnka, która z powodu szyderstw w tajemnicy uczy się gry na gitarze, by udowodnić innym zwierzętom, że nie jest fajtłapą.
Bajki są bardzo piękne, różnorodne i przekazują naszym pociechom ważne prawdy: warto kochać, nie wolno myśleć tylko o sobie, przyjaciele są potrzebni, trzeba marzyć, dobrze jest posiadać bujną wyobraźnię, trzeba być dobrym i pomocnym, należy szanować swoje miejsce pochodzenia, nie należy krzywdzić innych nawet, jeśli są to zwierzęta oraz warto rozwijać i odkrywać swoje nowe umiejętności.
Książkę oprawiono w grubą, solidną okładkę o mieszanej fakturze, przez co stanie się ona dodatkową atrakcją przez bodźce dotykowe. Piękne i interesujące ilustracje oraz duża czcionka sprawią, że zachęci ona nasze pociechy do samodzielnego czytania.
„Guziczka” polecam wszystkim przedszkolakom. Jest to nie tylko świetna lektura do poduszki, ale też i książka, która stanie się pretekstem do rozmów o świecie i dziecięcych wyobrażeniach oraz emocjach.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza